E diel, 9.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Si rrjedhojë studiuesit rekomandoj që personat tek të cilit janë shfaqur shenjat e depresionit të mos shikojnë televizion gjatë orëve të vona. E njëjta gjë rekomandohet edhe për fëmijët të cilët duhet të jenë nën kujdesin e prindërve.
Televizioni në orët e vona, i dëmshëm


Shikimi i televizorit në orët e vona të mbrëmjes është i dëmshëm për shëndetin e njeriut. Studiuesit amerikan në Universitetin Ohaios në bazë të një studiomi që e kanë kryer të një lloj brejtësi kanë arritur në përfundim se ekspozimi i dritës në mbrëmje shkakton depresion.

Si rrjedhojë studiuesit rekomandoj që personat tek të cilit janë shfaqur shenjat e depresionit të mos shikojnë televizion gjatë orëve të vona. E njëjta gjë rekomandohet edhe për fëmijët të cilët duhet të jenë nën kujdesin e prindërve.

Për t`u rikthyer në gjendje normale këshillohet rivendosja e regjimit normal ditor të jetesës.

Publikuar: 02.08.2012 | 10:18
Lexuar: 805 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime