E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Pasi ka rënë në sy për aftësitë e tij, ai është thirrur në ditët e fundit për t’u stërvitur në shkollën e futbollit të Barcelonës në Rio de Zhaneiro, njofton një website brazilian që tregon “Historinë e pabesueshme të fëmijës pa këmbë”.
Djaloshi pa këmbë, fenomen i Barças në Rio


Një djalosh 11 vjeç, i lindur pa këmbë, por që adhuron të luajë futboll. Është historia e vërtetë e Gabriel, një fëmijë brazilian që ka një kontroll të topit dhe një aftësi driblimi për t’u pasur zili.

Djaloshi është bërë protagonist i një videoje që në Brazil, Argjentinë dhe vende të tjera të Amerikës Latine po klikohet gjithnjë e më shumë nga përdoruesit e internetit.

Pasi ka rënë në sy për aftësitë e tij, ai është thirrur në ditët e fundit për t’u stërvitur në shkollën e futbollit të Barcelonës në Rio de Zhaneiro, njofton një website brazilian që tregon “Historinë e pabesueshme të fëmijës pa këmbë”.

“Pavarësisht defektit të tij, Gabriel luan shumë më mirë se shumë bashkëmoshatarë të tij dhe ëndërron të bëhet si Messi”, njofton nga ana tjetër një faqe interneti argjentinase.

Ndërsa Mauricio Soares, një nga anëtarët e stafit të Barcelonës në Rio, shprehet se 11-vjeçari ka një “koordinim të pabesueshëm motorik”, që e bën atë të jetë fare i veçantë.

Gabriel është kështu shembulli i gjallë se me një vullnet të fortë, pavarësisht problemeve që mund të dalin, ëndrrat mund të realizohen.
Djaloshi pa këmbë, fenomen i Barças në Rio
Djaloshi pa këmbë, fenomen i Barças në Rio

Publikuar: 02.08.2012 | 15:53
Lexuar: 1120 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet
denis vojdulla (14/08/2013 16:01:14) shum bukur bravo

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime