E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ish sulmuesi i Chelseat dhe Milanit, vetëm pak kohë më parë i dha lamtumirën futbollit për t’iu dedikuar politikës.
Shevchenko synon Parlamentin

Futbollisti Andrei Shevchenko i hyn politikës. Sheva do të kandidojë për deputet në zgjedhjet e 28 tetorit, me Partinë e re, të themeluar sëfundmi, Ukrania Wperjod.

Kandidatura e tij u bë publike gjatë një debati televiziv, nga përfaqësues së Partisë ku ai është anëtar, të cilët deklaruan se emri i tij është i dyti në listën e kandidatëve.

Ish sulmuesi i Chelseat dhe Milanit, vetëm pak kohë më parë i dha lamtumirën futbollit për t’iu dedikuar politikës.

“Dëshiroj t’i futem politikës dhe t’i përçoj vendit tim eksperiencën që kam përfituar në Europë”, deklaroi ish sulmuesi në faqen e ish klubit të tij, Dinamo i Kievit.

Publikuar: 02.08.2012 | 15:55
Lexuar: 1045 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime