E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ekipi fitues fitoi 1200 Euro dhe kupën nga Liga Shqiptare e Futbollit në Austri, ekipi dytë fitoi 600 Euro dhe kupën nga Liga Shqiptare e Futbollit në Austri, dhe ekipi i tretë ka fituar 300 Euro dhe kupën nga Liga Shqiptare e Futbollit në Austri. Kupa i është ndarë edhe ekipit më të disiplinuar, nëersa plaketa të veçanta u janë ndarë nga kupën nga Liga Shqiptare e Futbollit në Austri për lojtarin më të mirë, golashënuesin dhe portierin më të mirë. Për katër referat që kanë ndjtë drejtësi kupën Liga Shqiptare e Futbollit në Austri ka ndarë plaketa të veçanta
Vali Bau fitues i turnirit tradicional
Përfundoi turniri tradicional i futbollit të vogël

Me ndeshjen e finale ndërmjet ekipeve Cara AG dhe Vali Bau përfundoi turniri turneu i dytë i futbollit të vogël “Pallçishti 2012”.

Fitues i këtij turniri tanimë tradicional është ekipi Vali Bau meqë në finale pas ekzekutimit të penaltive ka shënuar fitore kundër ekipit Cara Ag meqë ndeshja në kohën e rregullt përfundoi me rezultatin e barabartë 0-0 .me penalti 1-2
Ekipet në këtë ndeshje luajtën me këto formacione:

Ekipi fitues  Vali Bau
Vali Bau: Agon Misimi, Qazim Sulejmani, Rihan Jusufi, Muharem Fejzullahu, Fatmir Mustafa, Behar Rexhepi, Azir Imeri, Adis Ismaili, Bujar Hajrullahu

Cara AG:Berat Jakupi, Xhelal Mjaku, Besnik Latifaj, Orhan Ibishi, Arsim Fazliu, Xhihan Seferi, Engin Ali, Gafur Hasani, Muhamed JonuziNdeshejn finale e referuan Isa Emurli, Jetmir Ziberi, Furkan Idrizi dhe Abil Livoreka, Delegeta i ndeshjes Nderim Emini


Në ndeshjen që vendosi për vendin e tretë ekipi Fenik Kompani ishte më e mirë se Laktoza duke fituar 6-3 me goalta që i kanë shënuar Xhevdet Shabani 4 , Drilon Luma 2 për ekipin Fenik Kompani, ndërsa Nderim Ademi, Jetmir Rexhei dhe Hamdi Rexhepi për ekipi Laktoza
Liga shqiptare e futbollit nç Austri përkrahçs kryesor

Ekipet lujatën me këto formacione:
Fenik Kompani: Ramadan Aliu, Rinor Zeneli, Xhevdet Shabani, Elhem Luma, Mubarek Luma, Atmir Luma, Bilall Luma, Drilon Luma, Bujamin Ceka, Faton Luma

Laktoza: Muhamer Ismaili, Jetmir Rexhepi, Hamdi Rexhepi, Avni Ismaili, Nderim Ademi, Besnik Sinani, Miralem Izairi, Besnik Ismaili, Lavdrim Musliu.


Ekipi fitues fitoi 1200 Euro dhe kupën nga Liga Shqiptare e Futbollit në Austri, ekipi dytë fitoi 600 Euro dhe kupën nga Liga Shqiptare e Futbollit në Austri, dhe ekipi i tretë ka fituar 300 Euro dhe kupën nga Liga Shqiptare e Futbollit në Austri.

Kupa i është ndarë edhe ekipit më të disiplinuar, nëersa plaketa të veçanta u janë ndarë nga kupën nga Liga Shqiptare e Futbollit në Austri për lojtarin më të mirë, golashënuesin dhe portierin më të mirë.

Për katër referat që kanë ndjtë drejtësi kupën Liga Shqiptare e Futbollit në Austri ka ndarë plaketa të veçanta.
organizatorët
refarat

Publikuar: 02.08.2012 | 16:02
Lexuar: 2032 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime