E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Tekniku që zuri vendin e Bert Van Marvijk, kërkon të monitorojë rregullisht lojtarët e përfaqësueses, me një sistem të përafërt me “Big Brother”, nëpërmjet një sistemi kompjuterik. Ai dëshiron të dijë kur hyjnë e dalin nga shtëpia, apo kur lojtarët bien të flenë gjumë në darkë çdo ditë, në shtëpitë e tyre, ndonëse janë të shpërndarë në klube të ndryshme në Evropë .
Van Gal e bën Holandën si “Big Brother”

Metodat e çuditshme të punës e kanë bërë Luis Van Gal një trajner të famshëm në arenën ndërkombëtare, por holandezi duket se do të tejkalojë çdo parashikim në drejtimin e përfaqësuese së Holandës.

Tekniku që zuri vendin e Bert Van Marvijk, kërkon të monitorojë rregullisht lojtarët e përfaqësueses, me një sistem të përafërt me “Big Brother”, nëpërmjet një sistemi kompjuterik. Ai dëshiron të dijë kur hyjnë e dalin nga shtëpia, apo kur lojtarët bien të flenë gjumë në darkë çdo ditë, në shtëpitë e tyre, ndonëse janë të shpërndarë në klube të ndryshme në Evropë .

“Dua të përmirësoj kontaktin e përditshëm me lojtarët. Kjo është një gjë e mundshme nëpërmjet ndihmës së mjeteve moderne të komunikimit. Ndaj kërkoj ndihmë nga një ekspert kompjuterësh”, ishte apeli publik që trajneri i Holandës ka bërë nëpërmjet mediave holandeze.

Menjëherë, stafit të përfaqësueses holandeze i është bashkuar Maks Rekers, ish-specialist video te Bajern Mynih në kohën kur skuadra drejtohej nga trajneri holandez. Ai do të jetë personi përgjegjës për të realizuar dhe instaluar “sistemin e monitorimit”.

“Nuk do të pengoj jetën normale të lojtarëve. Thjesht dua të që të komunikojmë më mirë me njëri-tjetrin”, sqaroi tekniku i përfaqësueses holandeze.

Por prite të mësohet opinioni i lojtarëve për këtë ide të trajnerit të tyre, duke patur parasysh se kombëtarja holandeze nuk ka qenë ndonjëherë mes më të disiplinuarave.

Publikuar: 02.08.2012 | 21:26
Lexuar: 872 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime