E mërkurë, 21.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Por, ajo që pritet me më shumë emocion do të jetë finalja e 100 metrave për meshkuj (të dielën, ora 22:50).
Londër 2012, nis atletika, mbretëresha e sporteve


Mbretëresha e sporteve do të nisë sot garat e saj në “Londër 2012”. Sigurisht që bëhet fjalë për atletikën dhe 200 mijë persona do të jenë të pranishëm në stadiumin olimpik të Londrës për të asistuar këto gara.

Ditën e sotme do të zhvillohet finalja e 10 mijë metrave për femra, ku favoritet janë etiopianet. Spikat mes të tjerave Tirunesh Dibaba, kampione olimpike në vitin 2008 dhe atletja me kohën më të mirë në vitin 2012: 30:24.39.

Por, ajo që pritet me më shumë emocion do të jetë finalja e 100 metrave për meshkuj (të dielën, ora 22:50).

Xhamajkanët Usain Bolt e Asafa Powell si dhe amerikani Tyson Gay janë atletët që do të luftojnë për medaljen e artë.

Publikuar: 03.08.2012 | 09:21
Lexuar: 1387 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet
glediana sokoli (14/03/2013 16:23:06) atletika per femrat
glediana sokoli (14/03/2013 16:25:26) cua te di dicka per atletika per femrat ose sportet qe zhvillojne femrat ne lojrat olimpike dimerore dhe verore.cili eshte roli i femrave ne lojerat olimpike?
ggnfku udoo8o (14/03/2013 16:27:22) atletika

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime