E diel, 9.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Carmelo anthony ishte ndër më të “çmendurit” në fushë, por performanca e tij nuk mbeti pa një rekord sepse realizoi 37 pikë në 14.2 minuta, totalisht i “çmendur” ylli i New York Knicks. Me këtë fitore dhe performancë po merr gjithmonë e më shumë rrugë debati i madh: Ky ekip është më i mirë se “Dream Team i Olimpiadës së Barcelonës në 1992 me Michael Jordan, Magic Johnson e Larry Bird?
“Dream Team” trondit statistikat olimpike

Fitore epike për Ekipin e Endrrave të SHBA-së në basketboll në Londër 2012, 156-73 me Nigerinë në Grupin A. Në një sfidë ku nuk diskutohej fitorja për amerikanët, por spektakli, Kobe Bryant me shokë nuk u kursyen aspak të realizonin 156 pikë ndaj Nigerisë duke thyer rekordin olimpik për pikët e realizuara, ndërsa diferenca e pikëve, 83 përbën një tjetër rekord të ri olimpik të Dream Team. Nuk mbaron me kaq, sepse rekordi tjetër është ai i trepikëshave të realizuar, 29 të tilla në 46 tentativa, shifër monstruoze...

Carmelo anthony ishte ndër më të “çmendurit” në fushë, por performanca e tij nuk mbeti pa një rekord sepse realizoi 37 pikë në 14.2 minuta, totalisht i “çmendur” ylli i New York Knicks. Me këtë fitore dhe performancë po merr gjithmonë e më shumë rrugë debati i madh: Ky ekip është më i mirë se “Dream Team i Olimpiadës së Barcelonës në 1992 me Michael Jordan, Magic Johnson e Larry Bird?

Publikuar: 03.08.2012 | 10:58
Lexuar: 864 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime