E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

“Më zuri frika sepse goja ime i mbulonte të gjithë kokën. Me shumë mundim gjeta një pozicion ku mund të fryja në gojë dhe pas gjashtë minutash rinisi të merrte frymë. Do më vinte shumë keq nëse do të ngordhte sepse normalja është që një breshkë të jetojë më shumë se njerëzit”, tha 34-vjeçari për ‘Daily Mail’.
Doktori, frymëmarrje gojë më gojë breshkës
Një doktor i ka shpëtuar jetën një breshke që po mbytej në një akuaruim duke i bërë frymëmarrje gojë më gojë.

34-vjeçari ka kaluar 6 minuta duke i bërë frymëmarrje artificiale Atlasit (emri i breshkës) derisa nisi të merrte sërish frymë.

“Më zuri frika sepse goja ime i mbulonte të gjithë kokën. Me shumë mundim gjeta një pozicion ku mund të fryja në gojë dhe pas gjashtë minutash rinisi të merrte frymë. Do më vinte shumë keq nëse do të ngordhte sepse normalja është që një breshkë të jetojë më shumë se njerëzit”, tha 34-vjeçari për ‘Daily Mail’.

“Kolegët në punë qeshën kur i tregova ngjarjen dhe më përgëzuan që më shkoi mendja tek frymëmarrja artificiale në një rast të tillë”, shton doktori britanik.

Publikuar: 03.08.2012 | 11:15
Lexuar: 828 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime