E mërkurë, 21.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Këtë e theksoi ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Bullgarisë, Nikollaj Mlladenov në urimin me rastin e festës së Ilindenit deri te kolegu i tij maqedonas Nikolla Poposki.
Mlladenov: T'i lëmë interpretimet politike të historisë në të kaluarënT'i lëmë interpretimet politike të historisë në të kaluarën, ndërsa shoqëritë dhe shtetet tona të mbështeten sinqerisht drejt vlerave euroatlantike të lirisë, të drejtave të njeriut, demokracisë dhe sundimit të ligjit, si dhe sundimit të drejtësisë. Jam thellë i bindur se vetëm kështu mundemi ta arijmë mirëqenien e dëshiruar ekonomike, të cilën të gjithë ne e dëshirojmë.

Këtë e theksoi ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Bullgarisë, Nikollaj Mlladenov në urimin me rastin e festës së Ilindenit deri te kolegu i tij maqedonas Nikolla Poposki.

Shefi i diplomacisë bullgare në urimin edhe një herë e theksoi mbështetjen bullgare ndaj Maqedonisë për anëtarësim të plotëfuqishëm në NATO dhe BE.

Publikuar: 03.08.2012 | 15:37
Lexuar: 770 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime