E enjte, 24.05.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Si e zhduki pushteti Nexhat Agollin?

Publikuar: 09.08.2012 | 11:37
Lexuar: 4812 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
Petro Luarasi (08/03/2013 10:00:22) Ju lumtė mendja e dora i nderuari z.Mahi Nesimi, qė keni ēmuar dhe shkruar pėr personalitetin e shquar atdhetar shqiptar, martirin Nexhat Agolli. Tragjedia e tij dhe e tėrė kastės politike shqiptare nė Maqedoninė e pasluftės, me rezonancė nė ditėt e sotme, duhet tė studjohen rrėnjėsisht dhe pėr kėtė, ju i nderuar, keni dhėnė mesazhin dhe kontributin e duhur.
Petro Luarasi (02/11/2014 21:46:36) Informacion
Skėnder Luarasi pėrmend me nderim nxėnėsit-bashkėluftėtarė, martirė tė ēėshtjes sė shenjtė kombėtare: Nexhat Agollin, Xheladin Hanėn, Emrush Myftarin e tė tjerė heronj tė masakruar nga shovinistėt serbomėdhenj. Ai pėrmend se Nexhat Agolli shfa**** karakter tė fortė, ndjenja patriotike e antifashiste qė nė demonstratėn e organizuar nė Vlorė kundėr provokacioneve italiane nė vitin 1932. Mė pas u takuan edhe nė gjimnazin e Tiranės. Gjatė luftės antifashiste Nexhat Agolli qe flamurtar i ēėshtjes mbarėkombėtare shqiptare nė Kosovė, Dibėr tė Madhe e mė gjerė. Si n

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime