E hënë, 26.09.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

“Në konkurrencën e nxënëseve të shkollave të mesme në disiplinat 100 dhe 400 metër . Konkurrenca ishte në nivel dhe për këtë jam tepër e kënaqur që arrita të dal fitues e edhe pse jashtë konkurrence. Uroj organizatorët për këtë organizim të shkëlqyer” tha Fitore Kurtishi
Fitore Kurtishi fiton nė disiplinat 100 dhe 400 metra jashtė konkurrence
Në garat e shkollore të atletikës në Tetovë
Ditë më parë në organizim të Sektorit për Veprimtari Publike në kuadër të komunës së Tetovës dhe Lidhjes së sporteve shkollore është mbajtur gara shkollore në atletik për nxënës të shkollave fillore dhe ato të mesme.

Në këto gara jashtë konkurrence ka marrë pjesë edhe Fitore Kurtishi nxënëse e shkollës së mesme “Vilson” dhe anëtare e klubit të atletikës së Studenti të Tetovës .
Fitore  Kurtishi me  prindin e saj

“Në konkurrencën e nxënëseve të shkollave të mesme në disiplinat 100 dhe 400 metër . Konkurrenca ishte në nivel dhe për këtë jam tepër e kënaqur që arrita të dal fitues e edhe pse jashtë konkurrence. Uroj organizatorët për këtë organizim të shkëlqyer” tha Fitore Kurtishi pas përfundimit të garave.

Ndryshe e njëjta nxënëse doli fituese edhe në garat shkollore “vrapimi malor” që u mbajt para disa ditëve në vendin e quajtur guri Sidollit në rrugën që lidhë Kodrën e Diellit me qytetin e Tetovës.

Publikuar: 10.10.2012 | 20:38
Lexuar: 2429 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime