E mërkurë, 28.09.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Pritet vetëm që të bëhet zyrtare, por tashmë është e sigurte se çimi "Topi i Artë" për vitin 2008, do të përfundojë në duart e Cristiano Ronaldo-s.
Pritet vetëm që të bëhet zyrtare, por tashmë është e sigurte se çimi "Topi i Artë" për vitin 2008, do të përfundojë në duart e Cristiano Ronaldo-s.

Lajmin e bën të ditur tabloidi britanik "The Sun". Sipas një gazetari të tyre i cili ka qenë në detyre të fshehur në "France Football", "Topi i artë" me siguri do ti takojë Kristiano Ronaldos.Më këtë, portugezi do të jetë futbollisti i dytë i Mançester Junajtedit që do të merr këtë çmim prestigjoz, para tij këtë çmim e ka marrë Xhorxh Best para 40 viteve.


Sezonin e kaluar, Kristiano Ronaldo për skuadrën e tij shënoi gjithsej 42 gola, u bë kampion në Premier Ligë si dhe triumfoi në Ligën e Kampionëve. Dhënia e çmimit do të bëhet të martën e ardhshme.

Publikuar: 01.12.2008 | 01:34
Lexuar: 2000 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
getuard bytyqi (14/01/2011 23:50:31) je ma i forti ne bot ronaldo nga getiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
endrit (22/04/2012 21:23:34) real madridi eshte gjithmone i pari ne lige dhe do te jete gjithmone pa ronaldon ska asgje

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime