E diel, 25.09.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Kombëtarja shqiptare ka humbur një tjetër pozicion në renditjen e përgjithshme të FIFA-s, duke u renditur tashmë në vendin e 98-të.
Renditja e FIFA-s, Shqipėria nė “rėnie tė lirė”


Humbja e thellë 4-1 në Suedi dhe barazimi pa gola në miqësoren me Estoninë kanë bërë që Shqipëria të ketë shtatë pikë më pak në krahasim me muajin e kaluar, duke iu afruar vendit të 100-të. Prapa kuqezinjve renditen vetëm kombëtare modeste, si Armenia apo Kongo.

Ndërkohë, Brazili ia lë vendin e parë Kampionëve të Europës, Spanjës, pasi e mbante këtë vend që prej muajit korrik, kur fitoi Kupën e Konfederatave. Tashmë “Seleçao” ndodhet në vendin e dytë, para Hollandës dhe Italisë.

Pas kualifikimit në Kampionatin Botëror, Portugalia dhe Franca kanë fituar vende në renditje, përkatësisht pesë dhe dy vende. Ndërkohë që kanë humbur Gjermania, Argjentina, Anglia dhe Kroacia.

Ja renditja e dhjetë të parave (në kllapa pozicionet e muajit të kaluar):

1. (2) Spanjë 1622 pikë
2. (1) Brazil 1592
3. (3) Hollandë 1279
4. (4) Itali 1215
5. (10) Portugali 1181
6. (5) Gjermani 1170
7. (9) Francë 1122
8. (6) Argjentinë 1085
9. (7) Angli 1063
10. (8) Kroaci 1050

Publikuar: 20.11.2009 | 16:15
Lexuar: 2241 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
SELAJDIN GERNETA (06/05/2010 01:17:08) BRAVO JU QOFTE
mondi (06/06/2010 12:40:17) dua te shof sport
amber (13/06/2010 03:34:46) e dua gjermanin ne maje kete vite e gjithmone dhe do e i mundim o anglin o argjentin ne gjysfinale dhe messi te mendohet mire per fjalet qe tha se 'do i eleminojme ne gjermanet' por kjo vendoset nqs ne edhe ato shkojme deri ne gjysme finale

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime