E hënë, 26.09.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Tre 11-metërsha për formacionin gjerman, nga të cilët, një i humbur nga Stranzl, nuk kanë mundur t'i japin suksesin Borussias. Floçari dhe Kozak përmbysin shifrat në 1-2, ndërsa edhe pas largimit të Dias me karton të kuq, në momentin e 11-metërshit të dytë, italianët nuk humbasin ritmin.
Europa League, dominojnė skuadrat ruse


Dominojnë skuadrat ruse në ndeshjet e para të këtij raundi të Europa Ligë. Anzhi Makhachkala, Zenit, por edhe Rubin Kazan marrin rezultate të rëndësishme, ndërsa sfida më spektakolare ka qenë ajo në Gjermani mes Borussia M. dhe Lazios, e mbyllur në barazim 3-3.

Tre 11-metërsha për formacionin gjerman, nga të cilët, një i humbur nga Stranzl, nuk kanë mundur t'i japin suksesin Borussias. Floçari dhe Kozak përmbysin shifrat në 1-2, ndërsa edhe pas largimit të Dias me karton të kuq, në momentin e 11-metërshit të dytë, italianët nuk humbasin ritmin.

Skuadra e Petkovic goditet në fundin e takimit nga dy gola të Marx dhe Arangos, por barazon në kohën shtesë me Kozak, që fikson kështu barazimin dhe dopietën e tij personale. Katër fitore janë arritur në transfertë në 16 takimet e luajtura, nga të cilat më surprizë është ajo e Rubin Kazan përballë kampionëve në fuqi të Atletiko Madrid.

Sigurojnë praktikisht kualifikimin, Levante, Ajax dhe Chelsea, por edhe Victoria Plzen që shkatërron Napolin në San Paolo me rezultatin 0-3. Mbetet ndërkohë gjithçka e hapur në sfidën Totenham Lyon, me francezët që në kthim do të përpiqen të rikuperojnë humbjen 2-1 në Londër, por edhe Fenerbahce Bate Borisov që në 90 minutat e para është mbyllur pa gola, i njëjti rezultat që është fiksuar edhe në ndeshjen Newcastle U-Metalist. Ndeshjet e kthimit për këtë kompeticion do të luhen pas dy javësh.

Publikuar: 15.02.2013 | 13:47
Lexuar: 499 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime