E enjte, 17.04.2014
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press
Publicitet

Në konferencë do të bëhet fjalë për lidhjen midis vallëzimit bashkëkohor dhe aspektin social të shoqërisë në tranzicion dhe për nevojën nga ndikimi dhe ndryshimi i strukturës artisike, por edhe menaxherike i vetëdijes së çdo individi.
Fillon konferenca


Në organizim të Qendrës kulturore "Interart" prj sot deri të premtën në Universitetin ESRA në Shkup do të mbahet konferenca "Vallëzimi bashkëkohor (kulturë) si faktor i transformimit të shoqërisë".

Në konferencë do të bëhet fjalë për lidhjen midis vallëzimit bashkëkohor dhe aspektin social të shoqërisë në tranzicion dhe për nevojën nga ndikimi dhe ndryshimi i strukturës artisike, por edhe menaxherike i vetëdijes së çdo individi.

Me rastin e fillimit, sonte, në Muzeun e arteve bashkëkohore do të performohet shaqja "Pjesët" në koreografi të Risima Risimkit, e cila premierisht është prezantuar para publikut të Dance Festi të sivjetmë.

Konferenca është e mbështetur nga Ambasada e Mbretërisë së Holandës në Maqedoni dhe nga partnerët e "Interart"-

Publikuar: 03.12.2009 | 03:54
Lexuar: 1054 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime