E diel, 28.08.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Shtëpia ka qenë deri në gjysmë e kryer, pa kulm, por me mure nga tullat, kur pronari ka kuptuar se objekti nuk do të jetë ajo qe e ka pritur.
Shtėpi moderne nė Sri Lanka
Shtëpia në vendin Dompe, Sri Lanka është vepër e arkitektit Çana Horombuva.

Shtëpia ka qenë deri në gjysmë e kryer, pa kulm, por me mure nga tullat, kur pronari ka kuptuar se objekti nuk do të jetë ajo qe e ka pritur.

Rezidenca e re tani përbëhet prej pesë dhomave gjumi, tri banjo, dhomë e ditës e madhe, dhomë e ngrënies, dhomë ndeje dhe kuzhinë.

Dhoma e madhe e ditës nga njëra anë shikon kah kopshti, ndërsa nga ana tjetër kah pishina dhe ballkoni në anën e prapme. Qëllimi ka qenë të mbahet marrëdhënia në hapësirë të hapur dhe të mbyllur, që është bërë në mënyrë shumë efikase me shfrytëzimin e panelave të qelqit.

Kopshti zgjerohet rreth shtëpisë dhe vazhdon drejt pishinës.

Publikuar: 03.04.2013 | 13:24
Lexuar: 4801 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
jonila (12/06/2013 11:14:28) shum moderrne

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime