E martë, 24.04.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Makiavel, ti ēka  thua, sa vlen vota shqiptare

Publikuar: 05.04.2013 | 14:25
Lexuar: 3752 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
islam (06/04/2013 20:51:54) peshndetje prefesorr je i imadhh je nje nri me merita te larta jemi krenar me ty
Mireme Jusufi (06/04/2013 22:02:25) Shume artikull me vend.
Njeriu ne qenien e tij eshte sa njeri aq edhe ujk, mvaret vetem cilen veti e ushqen me se shumti...
Sa i perket situates se udheheqesise politike te shqiptareve te Maqedonise, mendoj se Makijaveli vertet do te ishte terhequr nga politika.
Te jesh politikan do te thote te kesh talent njisoj sikur ai i muzikes, artit, e qoft edhe boksit apo karates :, kurse moralin do ta kesh te trasheguar nga gjiri familjar.
Thene shkurt, te jesh politikan duhet te kesh shume shume vlera. Vlera te cilat per fat te keq mungojne te shumica e politikaneve tane shqiptare...
Makijaveli po te ishte gjalle me siguri sdo merej me ne :)
Emine (08/04/2013 23:33:07) Profesor i nderuar, fillimisht ju pergezoj per shkrimin e mrekullueshem . Ajo qe me pelqen mua eshte se keni pershkruar dhe analizuar ne menyre shume te qarte dhe te drejt se cilat vlera duhet ti posedoj nje politikan i mirfillt. Politikani mirfillt duhet fillimisht te jete i moralshem te mendoj per te miren e perbashket,drejtsin,barazin e shanseve,diverzitetin etj.Mirpo, a ndodhe kjo tek ne ?!
Fatkeqsisht ne rethin tone, tek politikanet tane dominojn antivlerat. Jemi te udhehequr nga persona te cilet nuk e mendojn te miren e perbashket por thjesht mendojn reth asaj se si ti arrijn qellimet e veta dhe te fitojn per veten e vet ne ''shpin'' te popullit. Ne si qytetar te pafajshem detyrohemi qe jo pse duam po per shkak se nuk kemi zgjidhje me te mire te votojm njerin prej tyre,edhe pse e dim shume mire qe vendi yne ngelet ai cka ka qene pa pik ndryshimi dhe asgje nuk ndodh ne favorin tone. Pra, sikur te ekzistonin tek udheheqsit tane me te vertete keto vlera qe ju i keni cekur, sot vendi yne do te lulzonte dhe nuk do te ishte ne kete gjendje te mjerueshme ne te cilen ndodhet aktualisht.
Respekte !

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime