E diel, 25.09.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ishte Mehmet Kosovari ai i cili u kishte bërë sherrin të gjithëve. Plot tre herë kishte tentuar të dalë nga kinemaja ABC, por turma e madhe e adhuruesve ia kishte pamundësuar këtë. Si pasojë e kësaj ka ndërruar e gjithë agjenda e mysafirëve turk që kishin ardhur për të hapur edicionin e dytë të “Java e Filmit Turk” në Prishtinë.
Mehmet Kosovari bllokon pėr dy orė  Prishtinėn


Për ndikimin që kishte pasur seriali turk “Aci Hayat”, konkretisht aktori Kenan Imirzalioglu, i njohur si Mehmet Kosovari tek publiku ynë, u dëshmua të premten. Për më shumë se dy orë, hapësira para kinemasë ABC në Prishtinë ishte e bllokuar. Do të ishte ai vendi nëpër të cilin Imirzalioglu, bashkë me aktorin e njohur turk Shener Shen dhe regjisorin e filmit “Kabadayı”, Omer Vargı, duhej të parakalonin për tu larguar nga kinemaja ABC, ku fiks në ora 15 ishte mbajtur konferencë për media.

Por, një gjë e tillë rezultoi e pamundshme. Ishte Mehmet Kosovari ai i cili u kishte bërë sherrin të gjithëve. Plot tre herë kishte tentuar të dalë nga kinemaja ABC, por turma e madhe e adhuruesve ia kishte pamundësuar këtë. Si pasojë e kësaj ka ndërruar e gjithë agjenda e mysafirëve turk që kishin ardhur për të hapur edicionin e dytë të “Java e Filmit Turk” në Prishtinë. Ndonëse ishte planifikuar që ata të bëjnë një shëtitje nëpër sheshin “Nëna Tereze”, në orën 16:30, për shkaqe sigurie kjo është anuluar.

Mehmet Kosovari në Prishtinë

“Ka qenë e pamundur që mysafirët, posaçërisht aktori Kenan Imirzalioglu të bëjnë shëtitje në sheshin “Nëna Tereze”, sepse së pari ka qenë e pamundur të dilet nga kinemaja, përderisa nuk intervenoi policia”, ka thënë drejtori i kinemasë ABC Milazim Salihu. Si rezultat i kësaj, Salihu paralajmëroi edhe një tjetër ndërrim agjende.

“Duket se as sonte, në ceremoninë e hapjes nuk do të vijë aktori Kenan Imirzalioglu. Për shkaqe sigurie”, ka thënë ai. Edhe në konferencën për media ishte pikërisht aktori i serialit “Jetë e hidhur”, ai i cili luante rolin kryesor, megjithëse përkrah tij qëndronin emra të mëdhenj të kinematografisë turke, Shener Shen dhe Omer Vargı.

I pyetur për faktin se pse emri i tij në serialin “Jetë e hidhur” ishte Mehmet Kosovari ai është përgjigjur.
“Edhe para se të luaja në serialin “Jetë e hidhur”, kam luajtur në një serial të tillë dashurie, sepse jam njeri që e çmoj dashurinë, ndërkaq për emrin Mehmet Kosovari mund të them se ka ardhur duke u bazuar në këmbëngulësinë me të cilën njihen kosovarët në Turqi, e në rastin e serialit unë isha këmbëngulës në dashuri dhe e fitova këtë “mbiemër”, krahas emrit Mehmet”, tha para gazetarëve aktori Kenan Imirzalioglu.

Edhe pse popullariteti i tij në Kosovë u vërejt gjatë ditës së premte, Imirzalioglu nuk ishte në gjendje të thoshte asnjë fjalë në gjuhën shqipe. Nuk e kishte mësuar një të tillë as sa për ti përshëndetur adhuruesit.

“Mjafton fjala Kosovë”, tha para gazetarëve Imirzalioglu. Ndërkaq, aktori kryesor i filmit “Kabadayi”, Shener Shen ndër të tjera u shpreh i lumtur që “Kabadayi” po shfaqet në Kosovë. “Jam shumë krenar që ndodhem në mesin tuaj dhe ndihem krenar që ky film do të shfaqet sonte këtu. Por, para së gjithash i kërkoj falje publikut që do të më duhet në disa skena të jem armik i ashpër i të adhuruarit të tyre, Mehmet Kosovarit”, tha Shen.

Ndryshe, “Java e Filmit Turk”, në Kosovë është duke u organizuar për të dytën herë dhe ajo do të zgjasë pesë ditë.Publikuar: 12.12.2009 | 16:47
Lexuar: 7294 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
edona (13/12/2009 16:41:15) kenan imirzalioglu esht nje nder aktoret me te mir qe di un ne tur****ai ka luajtur dhe nje filem tjetr i cili quhet ezel esht nje film shum i mir kenan imirzalioglu ka studjuar matematiken pastaj mori pjes qe te behet mister me i miri ne tur****dhe kshtu fillo te bente filma te ndryshme se dhe filmin jet e hidhur qe ne kosov njihet si mehmet kosovari pastaj ne kosov u njift si nje aktor i madh dhe per ket ai ka shum adhurus te ti kenan imirzalioglu ka shum adhurus ne kosov dhe kshtu ai kishte than se kam pas deshiren te vi shum kam konkuru disa her por per shkak te ushtris nuk kam mujtur dhe qe me erdhi rasti qe te vi dhe jam i knaqur mirpritjen dhe ngrohtesin qe me keni ofruar kenan imirzallioglu esht nje aktor me i miri ne tur****kshtu mendoj un dhe te gjith adhurust e ti
liria (13/12/2009 17:19:34) ski qka shkrun ndalohet perdorimi ifjalve banale kerkush ne kosov nuk eshan kenanin se asht per kosovaret shumi mir edh mevertet ja ka vle q eka dal gjeth aj popull nei pershendetje te madhe se na kalan pa frym me at seriall jet ehidhur
jehona (03/01/2010 19:38:05) kenan osht shum i mir ja ka vle qe o ardh ne kosov jena knaq me prezence e ti shum i bukur ish
tung te dua shummmmmmmmmmmm
adelina (04/01/2010 12:13:08) se pari te pershendes .ti je nje aktor me i miri qe kam par ndonjeher nga te gjith filmat tur..... po ashtu edhe nga filmat spanjoll etj. Tung te dua me se shumti ne botttttttttttttt
delvina (10/01/2010 18:22:03) eshte ma i miri ylli i botes sa mir qe ka vizitu kosoven a ban me ritransmetu filmin jet e hidhur se eshte shum i mir
ema (20/01/2010 08:06:04) memet te dua uhaauhauahuah po te kisha ngat stkisha lon rehat uhauauaauhauauahuauahauha o sa imir bre kenani a vallai tyben po uhauhauauh kisssssss per ty memet bre
pamela (24/01/2010 15:49:45) si jeni un quhem pamela jam nga shqipria po ky kenani qysh nuk e tha ni fjal shqip kur erdh ne kosov i bukur asht amo ni fjal shqip se tha ne ksosov
lindi (03/02/2010 23:46:49) ajmmmmmmmmmmmmmmmm lovvvvvvvvvv juuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu Mehmet kosova kena imirzologu te duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaa shummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm te dua je ma i miri prej aktorve te duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuaaaaaaaaaaaaaaa aaareeeeeeeeeeeeee
uresa (04/02/2010 22:17:59) peshedetja memeti je shum e bukur ehhehhehe
uresa (04/02/2010 22:20:16) pershedetja memeti je shum e bulur teper
uresa (04/02/2010 22:22:04) pershedetja memeti je shum e bukur valla
teper je e bukur ahhahha
morina (10/02/2010 00:10:42) meheti ipa pami smund tja kaloni askush
flora (12/02/2010 16:58:57) pershendetje MEHMET KOSOVALIcok cyzelsin heheheh:D...
kosovarja (13/02/2010 20:31:02) o nuk ka me MEHMET KOSOVARIN .Asht artisti ma i mirqe kamnjoh deri tash .Esht yll .
teuta (18/02/2010 19:41:31) shume i bukur je nake lon pa frym mehmet
edit (02/03/2010 22:57:23) mehmeti o ma i qarti tkish mo ardh veq edhe 1 bhere nė kosovė
nermin (14/04/2010 19:06:08) o memet kosovali shum imir je ti ku e ki nerminin
lila (04/05/2010 20:19:52) shume i bukre
remzi (17/05/2010 21:27:10) o mehmet shum boos je a
mas ta nin
Granit (10/06/2010 00:04:36) Valla bre mehmet veq kush ta ka inati se shum i bukur je Facė....hehehe??na ka lon shum pershtypje aj film jeta e hidhur veq kisha pas deshir me perserit edhe ni her krejt se shumm i fort esht kan ....??
dafina zeqiri (16/06/2010 22:30:10) mua me pelqen shume ''MEHMET KOSOVARI'' NE THOJZA HEHE, EDHE PSE UNE JAM KENGETARE POR UN KETE FILM E SHIQOJA SHUM DHE ME PELQENTE . KISHA PASUR DESHIRE QE TA TAKOJA 1 HER. QAO JU DUA SHUM...
HALIME (17/06/2010 00:50:00) OOOOOOOOOOO SHUM NJERZ KA PAS VALLA SE AS MEMETI SU SHIKE MEMETIN KURR BRRITI NE KOSOV AJE BREI NJE ATMOS FER SHUM TE MADHE PER TE GJITH NJERZIT E BOTES SE QKASHTU THIRRET MEMET KOSOVALIIIIIIIIII AHAHHAHA QAOOO AAA MEMETI
arjana (27/07/2010 21:39:30) vallaaaa e kini lujt ken filem mirrrr
arjana (27/07/2010 21:44:46) filmi qe ekini lujt ka qet perfekt a mas mir tung ju dua shum
nermini edhe ajoo ka lujt mirrr aaaa
jeta (27/07/2010 21:53:34) SE pari ju pershendes walla ekin lujt perfekt a me ka lon shum pershtypje ky film sidomos ky betoni agagagagag
djellza (22/08/2010 17:32:18) valla shum te mir jeni mehmet nermin e keni lujtur ni film shum te mir bravo ju koft bre dhe ju dua shumm shumm
LIRIDON (04/09/2010 15:19:47) ME PILQEN SI AKTOR EDHE MIR QE NE TKA FE KAN LUJT NJE ROL NE EMER TE SHQIPTARIT SERIALI KA QEN SHUM I MIR SKA TKEQE SEN SUPER
lona_diana@hotmail.com (13/10/2010 21:26:00) shum i qart je a a i rreshe perime ehheeh a bravo te koft se bekirin em dor e rreshe hehehhe ok shummm i mir je a a e ke lu me nerminin a hahaha
dafina (14/10/2010 09:16:44) shummmmmm i qarten je a motra e qesajlones jom ehehhhe shummmmmmmmmm i mir mehmet kosovali a je i prishtines a i turkies kthema komentin oke shummmmmm i mir je aaaaaa
mevlude (26/11/2010 23:38:29) ooooooo mehmet je shum i mir ve kush ta ka inati
teber be je i mir shum te duuuuuuuuu shummmmmmmmmmmmmmmmmmmmm zemer(L)<3<3<3
qliresa (19/12/2010 16:56:26) po de veq kushia ka inatin se mai miri osht the best mehmet
avdyl (21/12/2010 14:51:49) Mehmet Kosovali qok kyzel hashkem
arlindi (22/01/2011 20:42:42) shum i mir je o mehmet kosovari ta hankha zemren?
shqipdona deliu (31/01/2011 13:17:47) mehmet kosovali je shum i mir veq koisha desh te vish edhe ni her ne kosov je ma i miri ok
messs=a (26/03/2011 14:05:40) Mehmet kosova asht ma i miri aktor qe ekziston nuk ka ma te mir harrojni vec kush ta ka inati <3 te dua shum shum xemel <3 veq kur te vuish en kosov je edhe ma i mir <3 tugn klm Ma i Miri ne bot >>??/
mehmet kosova (27/03/2011 15:49:04) Kosova'n
lindaa (16/05/2011 09:18:30) ooooooohhhhhhhhhhhh memhmet je shum ibukur te duaa
liridona (10/10/2011 16:45:45) ekam kqyr shum kit serial edha me emt kosove edh nermin kisss per juveee
valbona (17/01/2012 00:04:55) te dua kenan te dua shummmmmm
wolfyyy (14/05/2012 22:53:26) o mehmet kosovali be shuuum mir je be pasha allahin veq nerminin mere me vete shum fort bahet hahahaha
lirim (08/08/2012 21:03:40) natusum
albina raga (08/08/2012 21:06:26) jusun

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime