E premte, 30.09.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Gatimi: Shurupi i trëndafilave është pije freskuese me shije dhe aromë të veçantë. Petalet e trëndafilit lahen dhe futen në një kavanoz me ujë ku është tretur limontozi.
Shurup trėndafili
Petale të trëndafilave (afër dhjetë )
1l ujë
1 limontoz

Gatimi:
Shurupi i trëndafilave është pije freskuese me shije dhe aromë të veçantë. Petalet e trëndafilit lahen dhe futen në një kavanoz me ujë ku është tretur limontozi.

Pas 4 – 5 dite, uji i ngjyrosur kullohet nga petalet dhe ruhet në shishe ose kavanoz në frigorifer.

Shurupi është i gatshëm për pije atëherë kur ujit me sheqer (sherbetit) ia shtojmë një sasi nga shurupi i trëndafilave.

Publikuar: 11.04.2013 | 15:24
Lexuar: 3302 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime