E diel, 25.09.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Gjatë rrahjes së vezëve shtojmë rrjedhshëm vajin, shtojmë kripë, piper, limon, mustarde dhe pak uthull...
MajonezaPërbërësit:
vaj ulliri
të verdha të vezëve
kripë
piper i bardhë i grirë
limon vetëm lëngun
mustardë (senf)
uthull

Përgatitja:
Me mikser ose me dorë (varet nga sasia) rrahim të verdhat e vezëve. 6-7 te verdha të vezëve të përzihen me 1l vaj. Gjatë rrahjes së vezëve shtojmë rrjedhshëm vajin, shtojmë kripë, piper, limon, mustarde dhe pak uthull. Vazhdojmë rrahjen deri sa te formohet salca e majonezës, por të mos pritet majoneza. Në rastin që majoneza do ju prihet bëjmë pak majoneze tjetër me të verdha të vezëve dhe shtojmë dalëngadalë majonezën e prerë, por duke korrigjuar shijen me kripe dhe piper.

Publikuar: 04.05.2013 | 09:36
Lexuar: 634 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime