E premte, 30.09.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Nga DPHM paralajmërojnë se moti në vend do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Në disa lugina do të ketë kushte për dukuri të mjegullës së dobët. Do të fryejë erë mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura e mëngjesit do të jetë në interval prej minus dy deri katër, ndërsa ajo e ditës prej tetë deri 19 gradë.
Sot temperatura tė pranverės deri 19 gradė


Pas valës së ftohtë e cila javën e kaluar e përfshiu Maqedoninë, e shoqëruar nga bora dhe temperaturat nën zero, për sot meteorologët paralajmëruan temperatura të pranverës deri 19 gradë celzius.

Nga DPHM paralajmërojnë se moti në vend do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Në disa lugina do të ketë kushte për dukuri të mjegullës së dobët. Do të fryejë erë mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura e mëngjesit do të jetë në interval prej minus dy deri katër, ndërsa ajo e ditës prej tetë deri 19 gradë.

Në Shkup do të jetë mot me diell dhe me vranësira mesatare. Do të fryejë erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri rreth minus një gradë, ndërsa e ditës do të arrijë deri 10 gradë.

Javën e kaluar, e posaçërisht gjatë fundjavës, në territorin e Maqedonisë pati reshje të borës, të shoqëruara me temperatura të ulëta, të cilat në pjesë të caktuara ranë deri në -13 gradë celsiuz.

Publikuar: 24.12.2009 | 17:08
Lexuar: 2338 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime