E martë, 17.07.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Kush janė gazetaret femra shqiptare nė SHBA dhe Diasporė

Publikuar: 16.05.2013 | 13:42
Lexuar: 1762 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
Fashamiri (14/09/2014 05:31:15) 5 te parat qendrojne dhe e fundite,Por shikova diku H e r o i n a t shqipatre gazetaria esht profesion pune lene qe shiumica ne diaspor jane disa amatore,e diletant.
Cfare akti heroik kane bere duke shetitur me vetura dhe duke u pagaure mire.
Pika e e dyte e pa kuptuar esht I n t e l e k t ua l e t e s h q u a r a.Pu kush esht intelektual???
disa ngatrrojn te gjith ata qe kan mbaruar universitetet na qenkan intelektual??
Jo intelėektul ka kuptim me te thell te flajes ai qe ben shpikje ,krijon progreme te reja,ben studime me tematke ne fusha te ndryshme te shkences e teknikes,artit e kultures,me grad e tituj shkencore me mjekerr deri ne mese.
Ka gazetar qe marrin nga nje deshmi nga botustit dhe thone jemi gazetar ata jan thjesht infirmuse te gazetes per dreka, darka, ,dasma ,vdekje, etj etj.
Ka edhe gazetar halli.
Duket sikur ne diaspor ka me shume organe shtypi,gazetar e redaktore,botime me promovime pa kritike.edhe ne tirane e kosove mungon kritika.Librat nuk kane burim referemi,nuk kane recesent e oponent etj etj
Tomorri (14/09/2014 18:02:41) Brvo pikes i ke rene.

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime