E shtunë, 24.09.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Emri zyrtar i zvarranikut është Barbaturex Morrisoni, që do të thotë mbreti me mjekër Morrison.
Si kėngėtari- hardhucės sė lashtė gjigante i vihet emri MorrisonPaleontologu Jason Head nga Universiteti i Nebraskës e ka quajtur hardhucën e lashtë gjigante, e cila ka jetuar 40 milionë vjet më parë, Morrison, në nder të këngëtarit Jim Morrison. Emri zyrtar i zvarranikut është Barbaturex Morrisoni, që do të thotë mbreti me mjekër Morrison. Duke gjykuar nga eshtrat e gjetura në Myanmar, gjatësia e hardhucës ka qenë 1.8 m, ndërsa pesha e saj 27 kg. Emri përkon me fjalët e liderit të grupit të famshëm muzikor "The Doors", Jim Morrison- "Unë - mbreti i hardhucave". Jim Morrison ndërroi jetë në vitin 1971.

Publikuar: 06.06.2013 | 12:56
Lexuar: 579 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime