E mërkurë, 28.09.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Burrat të cilët janë në kërkim të një lidhje për një natë duhet që shikimet e veta t’ia drejtojë tek vajza fytyra e së cilës i ngjan e aktores Charlize Theron dhe Christina Ricci
Si ta njihni personin i cili dėshiron seks pėr njė natė?Nëse vet nuk e keni zbuluar, ky hulumtim mund t’ju ndihmojë kërkimin për një lidhje për një natë. Përgjigje në pyetjen se si mund të dimë nëse ndonjë person është i interesuar për seks për një natë, që të mos humbim minuta të vlefshme për komunikim të panevojshëm, është në fytyrën e saj.

Gjithashtu ka përgjigje edhe për vajzat që dëshirojnë të dinë nëse njeriu që josh lloj personi që është gati për familje. Hulumtimi ka treguar se qasjen për lidhje mund të shihni në vijat e fytyrës së personit.

Burrat të cilët janë në kërkim të një lidhje për një natë duhet që shikimet e veta t’ia drejtojë tek vajza fytyra e së cilës i ngjan e aktores Charlize Theron dhe Christina Ricci

Ndërsa gratë që kërkojnë burra, për bashkëshort nuk duhet asgjë të provojnë me meshkuj si Bruce Willis dhe në vend të tyre kërkojnë meshkuj fytyra të buta, si Leonardo DiCaprija.

Gjatë studimit janë anketuar 700 burra dhe granë lidhje me atë si janë afinitetet e tyre ndaj seksit për një natë. Hulumtimi është kryer në një mënyrë që vullnetarëve u ishin treguar fotot me fytyra të njerëzve të tjerë dhe ata është dashur sipas vijave të fytyrës së tyre të vlerësojnë atraktivitetin e tyre. Madje 72 për qind e të anketuarve saktë i kanë njohur shikimet e njerëzve që janë të gatshëm për seks pa obligime.

Si ta njihni personin i cili dëshiron seks për një natë?

Studimi ka treguar se meshkujt më shumë i tërheqin gratë që janë të interesuara për seks pa obligim, ndërsa gratë më pak i tërheqin meshkujt që janë më pak imoral. Një numër i vogël i grave zgjedhin seks pa obligim, ndërsa duan meshkuj stabil i cili do të kujdeset për ta dhe fëmijët e tyre.

Për më tepër, ky studim është treguar i saktë edhe kur të anketuarit nuk ishin në gjendje për të vlerësuar se çfarë janë afinitetet për një lidhje.

Edhe pse burrat nuk janë gjithmonë në gjendje për të vlerësuar cilat gra janë të interesuara për seks pa obligime, tmerrshëm i kanë tërhequr fotot e fytyrave që janë. Dhe femrave u janë më tërheqës personat e interesuar për lidhje. Burrat ‘Macho’ me nofull të fortë, hundë të dukshme dhe sy të vegjël gratë i përjetojnë më të hapur për seks pa obligim, ndërsa meshkujt me vija më të buta të fytyrës megjithatë i përjetojnë në mënyrë të kundërt, ka thënë Dr Lynda Boothroyd.

Si tregon hulumtimi, për meshkujt femra t janë më tërheqëse me sy të mëdhenj dhe nofull të vogël. Gra të vërteta për ta janë: Lindsey Lohan, Charlize Theron dhe Christina Ricci.

Besohet se ky fenomen i ka rrënjët e saj në evolucion, dhe supozohet se meshkujt janë të gatshëm të bëjnë seks pa obligime që gjenet e veta t’i bartin në brezin e ardhshëm.
Shumë studime kanë treguar tashmë që të fytyra e personit shumë flet për karakterin e tij dhe që të gjithë të tjerët mund të njohin dhe të identifikojnë. Ky është studimi i parë që ka treguar se njerëzit e vërejnë sinjalet e llojit të marrëdhënieve në të cilat folësi joshet.

Publikuar: 11.02.2010 | 07:42
Lexuar: 3032 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
xheki samiu (10/03/2012 01:50:26) kush pi femrave esht interesuar per seks gati jam

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime