E mërkurë, 21.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Fotografitë që po i botojmë janë të videoklipit të këngës “Dikur”. Remzije Osmani mbetet këngëtarja më besnike e Mushtishtit, vendit që ka nxjerrë mjaft zëra të shkëlqyeshëm në skenën tonë muzikore.
Remzije Osmani realizon klipin
Këngëtarja Remzije Osmani ka realizuar videoklipin e këngës së re “Dikur”. Pavarësisht se kënga është e re dhe në youtube është pa videoklip, ka pasur një numër të madh të fansave të saj që kanë klikuar. 32 824 klikime ka kjo këngë dhe gjithashtu shumë komente nga ata që e kanë dëgjuar.

Fotografitë që po i botojmë janë të videoklipit të këngës “Dikur”. Remzije Osmani mbetet këngëtarja më besnike e Mushtishtit, vendit që ka nxjerrë mjaft zëra të shkëlqyeshëm në skenën tonë muzikore. Ajo, pavarësisht se është mjaft e angazhuar në muzikë dhe i bjerë të lëvizë shumë sa në Prishtinë, për të bashkëpunuar me kompozitorë dhe tekstshkrues të ndryshëm, sa n diasporë, asnjëherë nuk ka dashur të zhvendoset për të jetuar në ndonjë vend tjetër “Jam e lidhur me Mushtishin, pasi këtu kam kaluar fëmijërinë time, rininë dhe këtu jam martuar”, tregon ajo.

Këtë veprim të sajin e vlerësojnë shumë edhe bashkëvendësit e saj, të cilët e çmojnë shumë atë. Ajo për vite me radhë i ka qëndruar besnike muzikë së pastër shqipe, sikur i ka mbetur besnike edhe vendi të saj Mushtishtit.
Remzije Osmani realizon klipin -Dikur
Remzije Osmani realizon klipin -Dikur

Publikuar: 12.02.2010 | 11:53
Lexuar: 16484 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet
nina (26/02/2010 18:48:46) Te lumt Remzije e bukur dhe me kenge te mira si gjithmon.
Klipi me pelqeu shum. Po nese ti e lexon ndonjher kete koment, do te kisha lut qe ti beje nje klip kenges "Nena lete haroj se ishte nene e nje vajze te vetme qe linda , baba mos ti zbarthe floket per mua ..." me siguri te kujtohet kenga sepse titullin nuk ja dij. Vazhdo keshtu je me e mira nje nga adhurueset e tua prej ne fillim te ****jeser tende por kenga qe me pelqn me shum eshte kjo qe do te lutesha ta bje nje klip se eshte nje der kenget me te mira.
diana (03/03/2010 04:11:53) ju lumt remzije
dita (07/03/2010 02:31:03) hemmmm mete veretet je yll shum me ka pelqy ki klip edhe kenga ite po dhe ashtu ty je dok shum shum bukur dhe shpresoj edhe nje keng sy kjo te mir dota realizosh per mua hahaa tung dita
ridvana (22/03/2010 22:37:15) komplimentet e mia e madhe Remzie,je e pa arrire dhe cdo kenge e jotja na qeteson e na gezon shpirtin.... videoklipi dhe kenga "dikure" mjaft te bukura.....urime urime urime...
me shume respekt ridvana,,,,,, <3 <3 <3
yllka (17/04/2010 18:18:24) shume e mir tepeer bravo remzije
niti (18/04/2010 14:05:52) halo remzije jam ni adhurus i juaj dh me kenget e tua epercjelli jeten tim per para vetem vazhdo se je nr 1 ne kosov ashtu ne diaspor gs per ju se kini nje ze shum te mir
po ashtu edhe kenget
kam shum pertju shkruar po majton me kaq
vtem te pershendes
te uroj jet te gjat e te lumtur me familje
vazhdo ylli i kosoves tung nga leoniti.
agim (12/05/2010 01:44:29) halloooo
remije shum e bukur je po kenget edhe mete mira
kenga e juaj me qetson
klm flm
shqipe (20/05/2010 02:04:07) yll bote te kemi ne kososva ty remzie osmani qe sa her qe qet kenge ben bum te kkam idoll un e shum shqiptare tjere veq vazhdo klm tung tung
Fahredin (16/08/2010 23:31:20) i percjelli shume me vemendje kenget e tue prej fillimit te ****eres tuaj . dhe me pelqej pa mas . te pershendes vetum vazhdo se je ma e mira ne ne kosove .
lumnije (17/01/2011 23:22:34) se pmari dua ta pershendes nga zemer jeni yll i bote per mua shum shum me pelqen te kam idoll tung
Petrit Axhami Kukes Shqiperi (30/03/2011 18:49:07) Ju pergezoj ,jeni nje nga kengetaret me te mira te trevave Shqiptare.E ndjek vazhdimishte muziken tuaj dhe jam nje fans i juaji.
qamil begaj (02/03/2014 21:41:12) pershndetje remzije je shum e mrekullushme per kenget tua po keng kung malli eke te shkelqyshme esht e pa par si te ka lind ideja per kit keng hallall te bqoft veq vazhdo

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime