E hënë, 26.09.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Kleriku i larte po predikonte fjalen e Zotit ne kishen e Kampalas. Ai njihet edhe per deklaratet e tij te mepareshme kunder homoseksualeve si dhe per mbeshtetjen e fuqishme qe po jep per aplikimin e nje ligji i cili denon me vdekje te gjithe personat qe kryejne marredhenie homoseksuale.
Prifti vendos film porno ne kishe

Nje prift i kishes anglikane ne Uganda, i njohur per urrejtjen e tij ndaj homoseksualeve shfaqi nje video porno ne kishen ku predikonte per t’u treguar besimtareve “perversitetin e tyre”.

Kleriku i larte po predikonte fjalen e Zotit ne kishen e Kampalas. Ai njihet edhe per deklaratet e tij te mepareshme kunder homoseksualeve si dhe per mbeshtetjen e fuqishme qe po jep per aplikimin e nje ligji i cili denon me vdekje te gjithe personat qe kryejne marredhenie homoseksuale.

Uganda njihet si nje nder shtetet me ligjet me te rrepta kunder homoseksualitetit ne Afrike, vecanerisht ligjet anti-gay, por me gjithe ashpersine e tyre ato mbeten shume pak te aplikuara ne vend.

Publikuar: 18.02.2010 | 17:56
Lexuar: 2593 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime