E diel, 22.07.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ne qytetin kolumbian Medellin, bandat rrugore te cilet mbane rendin e qytetit kane bere zinxhirin e vajzave te reja, shumica prej tyre jo me te moshuara se 10 vjet, me pas i shesin tek ata qe japin me shume para.
Kolumbi, virgjereshat shiten per orgji te mafiozeve

Ne rruget e qytetit shpesh mund te degjohen fjalet ''ruaje vajzen tende te mos shitet'' dhe shpesh kjo meret si keshille por edhe si kercenim, varesisht nga situata dhe nga kush thuhet.

Banoret e kesaj zone te njohur si komuna kete thenie e marin bukfalisht sepse bandat ne keto pjese te varfera nuk manipulojne vetem me aktivitete jolegale por edhe me familje te varfera, pasi bejne rekrutimin e vajzave nga 10-15 vjec.

Duke dashur ti mashtrojne tinejxheret, shefat e bandave atye ju ofrojne gjera luksi, dhurata te ndryshme, darka e dreka neper restorane luksoze qe jeta e tyre nuk mund tju ofroje.

Kur bien nen ndikim te bandave, vajzat jetojne mire pasi mbrohen nga ata dhe nuk mund ti prek askush, as ti maltretoje, e me saktesisht nuk mund tju marr virgjerine derisa tju nxiret ne aukcion.

Aukcioni zakonisht behet permes katalogeve te ndryshme ose ne internet ne te cilat bleresit e mundeshem marin shifra te fshehta, ndersa ne blerjen e tyre marin pjese kryesisht turist te pasur dhe mafioz te ndryshem, ndersa cmimi arrine deri ne 2 mije euro.

Blerand Rexhepi/Yllpress.com
Qyteti Medellin

Publikuar: 10.10.2013 | 23:35
Lexuar: 1442 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime