E shtunë, 21.07.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Fotografi amerikan Antony Karen ka udhetuar drejt Haitit qe te mundesoje njerezve te njihen me religjionin Vidu...
Haiti, ju prezantojme ritualet e fshehta (FOTO)


Antony ka zbuluar se gjithmone religjione te ndryshme qe me shume njihen si natyrale nxisin kuriozitet te madh tek opinioni boterore, ndersa nga ritualet e religjionit Vidu njerezit edhe do te trishtohen.

''Si edhe tek te gjitha religjionet edhe tek Vidu ekzistojne anet e erreta dhe magjite e zeza, keshtu per shembull viktimizohen shume njerez dhe gjaku i tyre pihet dhe ne nje ane demonstrohet edhe forca e natyres''.

Sipas Karen, nje numer i madh i banoreve te Haitit jane larguar nga ky religjion pas termetit ne vitin 2010, duke e akuzuar keshtu per te gjitha katastrofat natyrore qe kane ndodhur ne ishull.
Haiti, ju prezantojme ritualet e fshehta (FOTO)
Haiti, ju prezantojme ritualet e fshehta (FOTO)
Haiti, ju prezantojme ritualet e fshehta (FOTO)
Haiti, ju prezantojme ritualet e fshehta (FOTO)
Haiti, ju prezantojme ritualet e fshehta (FOTO)
Haiti, ju prezantojme ritualet e fshehta (FOTO)
Haiti, ju prezantojme ritualet e fshehta (FOTO)
Haiti, ju prezantojme ritualet e fshehta (FOTO)

Publikuar: 13.11.2013 | 00:16
Lexuar: 1157 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime