E hënë, 26.09.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Mimoza Shkodra një vazjë e re nga Prishtina, ka pushtuar ekranet e shumë mediave në trevat shqiptare me disa këngë të mrekullueshme dhe veçanarishtë me këngën “krejt mi more”.
Mimoza: Pasioni im ėshtė shopingu dhe kuzhina
Intervista me Mimoza Shkodrën

Mimoza Shkodra një vazjë e re nga Prishtina, ka pushtuar ekranet e shumë mediave në trevat shqiptare me disa këngë të mrekullueshme dhe veçanarishtë me këngën “krejt mi more”. Ajo në këtë intervistë për Palomën ka folur për pasionin e saj, dashurinë, për një ditë të saj të zakonshme dhe mbi të gjitha për Mimozën, Prishtina është vendi I cili e ka bërë për vete edhe pse jeton në Zvicër.


Paloma: Mimoza, nëpër forume të ndryshme vërehen debate në lidhje me origjinën tuaj. Fansat nga Shqiperia thonë se je nga Shqiperia, ata të Kosoves dhe të Maqedonisë poashtu. Mund të na thoni me pak fjalë CV tuaj?

Mimoza: Mimoza Shkodra nga Prishtina, jetoj ne Zvicër. Origjina ime rrjedh nga Qyteti i Shkodres nga Shqipëria, thonë se qysh para tre shekujve tre vëllezër janë shpërngulur nga rrethi i Shkodrës dhe kanë jetuar në Kosovë.

Paloma: Kur ka filluar kariera juaj artistike dhe a e mbani mend këngën e parë që keni kenduar?

Mimoza: Karierën time e kam filluar në moshën 7 vjecare me këngën „në Muzeun Historik.

Paloma: Kush qe i pari që e zbuloi talentin tuaj artistik?

Mimoza: Prindërit e mi.

Paloma: Na thoni me cilët kompozitor dhe tekstshkrues keni pasur bashkëpunim dhe me cilët do kishit dëshirë të bashkpunoni?

Mimoza: Kompozitorët: Virusi, Florent Boshnjaku, Erolli dhe Ardian Kastrati
Tekstshkruesit: Avni Qahili, Beka, Ilir Behrani, Laura dhe Ejup Shabani.
Dëshiroj të bashkëpunoj edhe me kompozitor dhe tekstshkrues nga Shqipëria.

Paloma: Sa keni qenë e pranishme në festivale, a keni ndonjë çmim dhe sa jeni e kënaqur me vlerësimet që bëhen?

Mimoza: Kam qenë shumë herë e ftuar, por s`kam pasur mundësi pasi që kam qenë shumë e angazhuar.

Paloma: Sa albume keni realizuar deri më tani?

Mimoza: Tre Albume

Paloma: Kënga “krejt mi more” është tash më një mega hit i dëgjuar në mbarë trevat shqiptare. Na thoni diçka më shumë për realizmin e kësaj kënge?

Mimoza: Është kënga ime e parë që bëri bum, për mua është një ndjenjë e papërshkrueshme.

Paloma: Cfarë mendimi keni për muzikën komerciale apo tallava?

Mimoza: Të gjitha zhanret e muzikës di ti dalloj dhe ti këndoj ashtu edhe Tallavan, skam asgjë kundër saj.

Paloma: Lexuesve të Palomës sigurisht do tju interesonte të dijnë dic më tepër për jetën tuaj private. Na e përshkruaj me pak fjalë një ditë të zakonshme të Mimozës?

Mimoza: Filloj me punën e përditshme në Kozmetikë, në mbrëmje pushoj, nganjiher dal me shoqe.

Paloma: Njiheni si këngëtare shumë sexy. Kush kujdeset për pamjen tuaj?

Mimoza: Faleminderit për kompliment, për pamjen time kujdesem vetë.

Paloma: A mereni me sport dhe a bëni palestër për të pasur një figurë të përkryer siç e keni?

Mimoza: Edhe pse kam dëshirë, nuk më premton koha të merem me sport fare.

Paloma: Ju jetoni në perendim. Sa jeni e pranishme në mbrëmjet e ndryshme argëtuese që organizohen atje?

Mimoza: Kërkesat janë të mëdha kështu që asnjë vikend nuk jam e lirë.

Paloma: Besoj se keni udhëtuar në shumë vende. Cili vend ju ka bërë për vete dhe në cilin do jetonit përgjithmonë?

Mimoza: Po kam udhëtuar në shumë vende, por vendi i cili më ka bërë për vete është Kosova-Prishtina.

Paloma: Çfar mendimi keni për djemt që jetojnë në perendim dhe nese mund te beni një krahasim në mes djemëve që jetojn në trojet shqiptare dhe atyre në perendim, cilët nga këto e vlersojnë me tepër femrën?

Mimoza: Për mua të gjithë djemt shqiptar janë të mirë nuk kanë dallim, të githë njejtë i vlerësojnë femrat.

Paloma: Përvec muzikës a mereni me dicka tjetër. Cili është hobi juaj?

Mimoza: Pasion e kam shoppingun dhe kuzhinën.

Paloma: Jeni e dashuruar? ǒështë dashuria për ju?

Mimoza: Jo nuk jam e dashuruar dhe për mua dashuria është gjithçka.

Paloma: Si i keni raportet tuaja me këngëtarët tjerë a keni bashkëpunim të ndërsjelltë?

Mimoza: Jashtëzakonisht me të gjithë mirë.

Paloma: Cilët këngëtar janë idhujt e Mimozës?

Mimoza: Alicia Keys, Ëhitney Housten, Diana Haddad, Mariah Carey, Pavaroti etj.

Paloma: Cilët janë planet tuaja për të ardhmën?

Mimoza: Për të ardhmen pritet realizimi I klipit të ri.

Paloma: A keni ndonjë mesazh pqr lexuesit e Palomës dhe për gjithë fansat tuaj ne Shqipëri?

Mimoza: Falënderoj shumë revistën Paloma, ashtu edhe Lexuesit e Palomës si dhe të gjithë adhuruesit e mi kudo që janë në Diasporë, Kosovë, Maqedoni, Shqipëri.
Intervistoi: Ana Ajdini, Gazeta Paloma

Publikuar: 16.12.2008 | 16:04
Lexuar: 22945 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
xona (15/11/2009 21:00:20) mimoza je shum sinpatike me pelqen shum te duaaaaaaaaa
kisssssssssss
kema (02/12/2009 21:51:08) vetem vazhdoni,se je me e bukura,dhe njera nga kengetaret me te mira ne trevat SHQIPTARE,ju lumt.
Festimi (08/12/2009 15:40:36) te lumt je ma e mira
besa (16/12/2009 00:10:12) ej moz je teper e qart a veq kush ta ka inat puch je ma e forta
fimi (18/01/2010 21:57:30) je shum sexy
Artina Limani (04/05/2010 03:27:57) Mimoza per mua je me e mira,te uroj shume suksese gjate jetes,te pershendes shume,dhe te dua shume. Dite e me dite ma e bukur. Tunggggggggggg
leona (08/06/2010 12:04:49) jeni shum e mir shum mimoza shkodra me e bukura suksese zemer
Maria (17/12/2010 00:11:50) Hi everyone, I just want to say that she is a very talented woman, her voice and beauty are amazing. On the other hand, I met some months ago the father of her two children, his name is Agim Ismaili, acording to him, she is a bad person and hasn't been a good mother and either was a good wife. I've seen in pictures her own children and they are cute. I would apreciate if someone knows Mimoza in person, and if Agim is saying the truth about her horrible personality as a woman and mother. Hugs!
mendim (11/02/2011 17:39:39) tung mimoza ume ty te dua shume se po kendoj shume mir kisha pas fol ne telefon une mendim ok mimoza 049654432
nemdim (15/02/2011 13:48:11) tung mimoza po une dashat me fol me ty mue mendim nse bon me ty me fol merr qe sms mimoza meda_21@live.com fol ok tung mimoza te due shum une ty ok
Sagro (14/03/2011 22:30:08) Ju lutem, mund tė fshini komentet e "maria"
ari (05/05/2011 12:09:10) oj mimoza je shum e bukur me pelqen shum kendon shum buker sa qe edhe djali im 1 vjeaqar sa here kendon ne tv ndalet e te degjon me vemendje vetem me nje gje po me ngrini nervat,pse njehere s thoni per nje kengetare shqipetare qe ju pelqen por vetem per te huajt,tung kisha pas deshire te me pergjifjesh nese e lexon,tung klm.
nderim (03/06/2011 15:40:57) je shum ebukur mimoza prej qikave me te mira je ti mimoza shkodra qite nje keng per mua
nderim (06/06/2011 03:09:56) je shum ebukur shkodra mimoza kengtare e bukur te lumt
armend krasniqi (16/06/2011 10:54:08) oj moza je e mir je e buker kendon fort sidomos me gengen.jo mos e kerko un un veq jes duke shiquar me ndegj ska shanc po me habit me bukirin tande veq vashdo je ma e mira klm
tina (01/02/2012 23:33:43) Je shum e bukur.ke kenduar ne dasmen time
Aida (03/04/2012 06:14:08) Mimoza esht pa diskutim kengetarja me e bukur dhe me e talentuar shqiptare. Gjithmone kam menduar se nga do jete kjo femer klas. Tani e mora vesh nga intervista qe ka dhene per palomen. Vjen nga 2 vende qe jane dhe kane qene djepi i kultures. E kam pare ne Londer.Ishte edhe me e bukur se duket ne televizor. I uroj suksese te metejshme. Esht kengetarja ime e preferuar
franqeska (15/05/2012 20:13:05) shume bukur je por jo nuk je me e mir se une ju nuk me njihni ende
teuta (11/06/2012 15:50:42) je shum e bukur te dua veq vazhdo ti
teuta (11/06/2012 16:02:17) nuk po ma nin mu hiq qe shka po shkrujn gjinja englisht veq qe po ta kan inatin ty kissss mpuch
lona (19/06/2012 17:33:21) o ti fimi pse po fol gjeste pldh mer mmmsimi te dikush i menqur a te ka mesu priderit ty a mesusi
ronela hayati (27/06/2012 15:26:05) mimoza je shum e bukur shum kendon bukur dhe gjithqka qe ke ti mua me pelqen dhe sidomos kur kendon me seldin kenga me ka pelqyer mimoza seldi jeni ylla
mimoza (30/06/2012 12:44:20) oj moza ma se mirti esht kenga Burrat nuk jan si ti te dua mpuch edhe un e kam emrin si ti mimi me therrsin shkurt mpuch edhe te peshendes ty edhe metin
njoza (14/08/2012 17:46:41) mimoza shum me ke pelqyr kur ke kenduar me seldin pare pare ja ha loqken te dua shum nga njomza selmani veq vazhdo se me kang nuk ja len hiq se kendon bukur ti seldi edhe daffina zegjri jeni ma te bukurit
lavdie zejnullahu (27/01/2013 14:27:34) ae pranon kete ajo ok
lavdie zejnullahu (27/01/2013 14:33:49) kush jeti
bre kadhxom
une jam lavdie
lali (20/09/2013 08:08:42) qoto vjet ikam hala kenge qe kendone me zemer edhe me veshje ma te bukur nuk jam tu pa vazhdo mimoza jam nga kabul afgh qe gjdo dite pa e ndegju 100 here nuk muna me nejte shume kenget e bukura veq vazhdo edhe me tutje te lumte
Artt (08/06/2014 17:46:01) Summ je seksii aa
Nexhi (13/09/2014 21:53:58) Me duhet Mimosa per Darsum te Nipit tim te mire.Nese din dikush ose e lexon Mimoza le te lajmrohet ne kete E-Mail Adres

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime