E martë, 22.05.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Te tretet ne renditje tek me te votuarit, Protestuesit. Te gjithe ata qe i thane "Jo!" importit te plehrave dhe demontimit te armeve kimike ne vend.
Edi Rama, Personazhi i Vitit 2013

Eshte kryeministri i vendit Edi Rama, personazhi i Vitit 2013, me i votuari nga publiku, ne anketen e pervitshme te organizuar nga top-channel.tv.

Ne vend te dyte, Elhaida Dani, kengetarja nga Shkodra, e cila triumfoi ne spektaklin The Voice of Italy, duke u shpallur si zeri me i mire i Italise ne 2013-en.

Te tretet ne renditje tek me te votuarit, Protestuesit. Te gjithe ata qe i thane "Jo!" importit te plehrave dhe demontimit te armeve kimike ne vend.

Kryeministri Rama kryeson i shkeputur ne renditje, nderkohe qe vendi i dyte dhe vendi i trete jane ndare nga vetem kater vota. Peseshen e pare e ploteson Pal Ndoka, personi i cili denoncoi skandalin ne drejtesi nepermjet emisionit fiks fare. Ne dhjeteshen e pare, ndodhen edhe Shpend Ahmeti e Mimoza Kusari Lila, dy riste e politikes kosovare te ketij viti.

I nenti ish-deputeti Sokol Olldashi, i cili kryeson mes te djathteve.

Ish kryeministri Berisha renditet i 12-ti, vetem pak vota me pak se ambasadori amerikan Arvizu, por gjithsesi siper kryetarit aktual te PD, Lulzim Basha.

Renditja e plote e fazes finale:


1 Edi Rama
2 Elhaida Dani
3 Protestuesit
4 Adnan Januzaj
5 Pal Ndoka
6 Saimir Tahiri
7 Shpend Ahmeti
8 Mimoza Kusari Lila
9 Sokol Olldashi
10 Rexhep Qosja
11 Alexander Arvizu
12 Sali Berisha
13 Saimir Pirgu
14 Albin Kurti
15 Lulzim Basha
16 Ilir Meta
17 Lorik Cana
18 Ermonela Jaho
19 Vlorent Xhafaj
20 Luljeta LleshanakuEdhe ne kete kete vit te nente, pjesemarrja ne anketen e kthyer tashme ne tradite, ka qene shume e larte.

Publikuar: 01.01.2014 | 13:55
Lexuar: 927 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime