E premte, 26.08.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në këtë proces gjyqësor, përveç Sejdiut janë akuzuar edhe 32 persona. Bashkëpunëtorët e afërt të Bajrush Sejdiut - Remzi Ramadani dhe Naim Seferi janë dënuar me nga katër vjet e gjysmë burg. Njëri nga personat e akuzuar është liruar nga përgjegjësia.
Bajrush Sejdiu dėnohet me pesė vjet burg


Gjykata Themelore Shkup sot "bosit të duhanit" nga Kumanova Bajrush Sejdiut i shqiptoi dënim me burg prej pesë viteve, në të cilat do t'i llogaritet edhe paraburgimi. Sejdiu ngarkohet për involvim në krim, për shkeljen e të drejtave autoriale, për shkeljen e ligjit për akciza, ndërsa duhet të kthejë edhe rreth 25 mijë euro.

Në këtë proces gjyqësor, përveç Sejdiut janë akuzuar edhe 32 persona. Bashkëpunëtorët e afërt të Bajrush Sejdiut - Remzi Ramadani dhe Naim Seferi janë dënuar me nga katër vjet e gjysmë burg. Njëri nga personat e akuzuar është liruar nga përgjegjësia.

Bajrush Sejdiu dhe bashkëpunëtorët e tij, sipas aktakuzës, në periudhë disa vjeçare kanë falsifikuar cigare nga brende të ndryshme.

Të akuzuarit do të duhet ta mbulojnë tërë shumën, me të cilën është dëmtuar shteti. Në lidhje me akcizat, nëse nuk kanë para, do t'u konfiskohet pronë.

Mbrojtja e të akuzuarve e pakënaqur me aktvendimin, paralajmëroi ankesë deri te Gjykata e Apelit.

Publikuar: 25.03.2010 | 20:47
Lexuar: 3534 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
xhevdet shkodriqi (12/05/2010 03:40:19) me vje mir qe esht liruar me aq denim se nuk e meriton me nejt anje 5 orshe e jo 5 vjet po besoj se bajrush gjelili del se shpejti dhe i bashkangjitet familes se ti paq fat dhe uroj qdo te mir per ju xhevda npn xhilan
Zana krasnici (21/05/2013 20:00:58) Bajrush Sejdiu te deshiroj liri sa mete shpejt sidomos shendet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime