E mërkurë, 21.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ylli Sallahi pritet të jetë anëtar i Përfaqësueses së Kosovës. Ylli është në bisedime me përzgjedhësin kosovar, Albert Bunjaku dhe sot gjatë ditës pritet ta jap përgjigjen përfundimtare.
As me Shqipërinë, as me Austrinë, por me Kosovën

Ylli Sallahi mund të jetë ‘përforcimi i madh’ i Përfaqësueses së Kosovës para ndeshjeve me Turqinë dhe Senegalin.

Anëtari i skuadrës gjermane, Bayern Munich, është në bisedime me përzgjedhësin kosovar, Albert Bunjaku dhe siç raporton ‘Zëri’ gjasat janë tejet të mira që Sallahi ta vesh fanellën e përfaqësueses kosovare.

Në fakt, Sallahi është i disponuar për të debutuar me Përfaqësuesen e Kosovës, por ardhjen e tij e ka vënë në pikëpyetje vetëm një lëndim që e ka pësuar para pak kohësh futbollisti, i cili kohëve të fundit po konsiderohet si një pasuri e madhe për të ardhmen e gjigantit gjerman, për të cilin luan edhe Xherdan Shaqiri.

Ndryshe, Sallahi më parë ishte kërkuar edhe nga Kombëtarja e Shqipërisë, mirëpo lojtari me pasaportë austriake i kishte mbyllur dyert kësaj të fundit.

Publikuar: 12.05.2014 | 17:33
Lexuar: 1429 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime