E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Winter, i cili mbushi 70 vjeç më 23 shkurt lindi në Beaumont, Teksas dhe ka debutuar shumë në moshë të re, kur ishte vetëm 15 vjeç.
Vdes legjenda Johnny Winter


Johnny Winter, legjendari i muzikës bluz, u nda nga jeta gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm, në një klinikë në Zyrih të Zvicrës, por shkaqet e vdekjes së tij nuk janë bërë ende të ditura.

Vdekja e tij u raportua nga Jenda Derringer, bashkëshortja e bashkëpunëtorit të tij të vjetër Rick.

Winter, i cili mbushi 70 vjeç më 23 shkurt lindi në Beaumont, Teksas dhe ka debutuar shumë në moshë të re, kur ishte vetëm 15 vjeç.

I njohur për mjeshtërinë e tij në kitarë dhe për flokët e gjatë e të bardhë, Winter e filloi karrierën në vitin 1968, me një album që u bë hit i atyre viteve, "The Progressive Blues Experiment."

Publikuar: 17.07.2014 | 15:24
Lexuar: 948 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime