E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Me këtë rast autori I Librit para shumë profesorëve dhe studentëve u shpreh se gjithmonë ka kënduar duke gjetur këngën dhe fjalën e bukur dhe këtë e kam gjetur te shkrimtarët tanë, ndërsa fjala e bukur më ka përcjellë dhe unë kam vrapuar pas saj, theksoi ai.
Ilir Shaqiri promovon librin “Tan Temali” në TetovëKëngëtari i njohur Ilir Shaqiri sot ka promovuar librin e tij të parë “Tan Temali” nën organizim të Institutit të Librit dhe promocionit, Universitetit të Evropës Juglindore në Tetovë dhe shtëpisë Botuese Toena.

Me këtë rast autori I Librit para shumë profesorëve dhe studentëve u shpreh se gjithmonë ka kënduar duke gjetur këngën dhe fjalën e bukur dhe këtë e kam gjetur te shkrimtarët tanë, ndërsa fjala e bukur më ka përcjellë dhe unë kam vrapuar pas saj, theksoi ai.

Rexhep Qosja në parathënie të librit ka shkruar se romani I Ilir Shaqirit Tan Temali është në roman për ngjarje historike dhe kulturore që kanë shënuar jetën e brezit tonë: jetën e brezit që e krijoi lëvizjen kombëtare e cila, më në fund, solli atë që aq gjatë është ëndërruar prej gjithë brezave shqiptarë: solli lirinë dhe pavarësinë e Kosovës, raporton Televizioni Koha.

Publikuar: 10.10.2014 | 19:29
Lexuar: 1197 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime