E hënë, 10.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Piktura është realizuar në vitin 1892 dhe titullohet “Nafea Faa Ipoipo” ose “Kur do martohesh”.
Një ‘Gauguin’ shitet 300 mln USD
Një pikturë e dy vajzave nga Tahiti, e artistit francez, Gauguin, është shitur për 300 milionë dollarë, duke u bërë kështu piktura më e shtrenjtë e shitur ndonjëherë.

Piktura është realizuar në vitin 1892 dhe titullohet “Nafea Faa Ipoipo” ose “Kur do martohesh”.

Ajo ishte në pronësi të një koleksionisti zviceran.

Raportohet se piktura i është shitur një muzeu në Katar.

Rekordi i mëparshëm ishte një punim i Paul Cezanne, i shitur për 259 milionë dollarë.

Publikuar: 08.02.2015 | 15:29
Lexuar: 815 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime