E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Deri tani po shihet se këto ekstrakte mund të përmbajnë substanca që përfshihen në rreth 20 funksione fiziologjike dhe mund të veprojnë kundër 50 sëmundjeve.
Çfarë sekreti fshehin farat e rrushit për njeriun!!!
Shpesh herë rrushi pa fara është më i preferuar nga njerëzit. Por ekstraktet e farave të rrushit janë vënë nën vëzhgim nga shume studime. Rezultatet janë entuziaste, madje mund te themi të shkëlqyera.

Deri tani po shihet se këto ekstrakte mund të përmbajnë substanca që përfshihen në rreth 20 funksione fiziologjike dhe mund të veprojnë kundër 50 sëmundjeve.

Ja disa nga veprimtaritë mbrojtëse të ekstrakteve të rrushit:

-Mbron kundër plakjes

-Ul rritjen e disa lloje tumoresh

-Forcon venat duke përbëre një trajtim të mirë për varicet dhe hemorroidet

-Ndihmon trajtimin e diabetit

-Zvogëlon ënjtjen

Farat e rrushit fshehin substanca tepër antioksiduese dhe kjo i bën ato një shpresë të madhe në trajtimin e shumë situatave shëndetësore.

Doza e këtyre ekstrakteve rekomandohet rreth 100-300miligram në ditë. Rëndësia e tyre është e madhe, përderisa ato gjenden në dyqane produktesh organike në formë pluhuri.

Publikuar: 15.03.2015 | 20:54
Lexuar: 542 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime