E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në Kërçovë janë regjistruar 142 mikrogramë, në Koçan 101 dhe në Kavadar 68 mikrogramë në metër kub.
Ndotje e ajrit në Shkup, Tetovë, Kërçovë dhe Koçan
Në rajonin e Shkupit, Tetovë, Manastir, Kërçovë dhe Koçan sot në mëngjes janë regjistruar koncentrime të larta të grimcave PM10, të cilat lëvizin prej 100 deri 300 mikkrogramë në metër kub.

Në stacionin matës në Тetovë në orën nëntë sot në mëngjes janë matur 516 mikrogramë, ndërsa gjatë natës niveli maksimal arriti 833. Nga komunat e Shkupit më e ndotura ishte Qendra me 296 mikrogramë, pasojnë Karposhi me 282, Gazi Baba me 194, Lisiçe 172, ndërsa tek Rektorati janë matur 150 mikrogramë në metër kub.

Në Kërçovë janë regjistruar 142 mikrogramë, në Koçan 101 dhe në Kavadar 68 mikrogramë në metër kub.

Publikuar: 02.12.2015 | 12:05
Lexuar: 483 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime