E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ishte legjenda e boksit Muhammad Ali ai që kishte reaguar ndaj një deklarate të tillë, por duke mos përmendur emrin e Trump në asnjë rast.
132 fjalët e Muhammad Ali që shkatërruan Donald Trump
Pas deklarimeve të kandidatit për president të Amerikës, Donald Trump se myslimanëve duhet tu ndalohet hyrja në Amerika kanë ardhur shumë reagime që nga lagjet e ndryshme e deri tek myslimanët e famshëm.

Ishte legjenda e boksit Muhammad Ali ai që kishte reaguar ndaj një deklarate të tillë, por duke mos përmendur emrin e Trump në asnjë rast.

“Unë jam mysliman, nuk kanë asgjë të bëjnë me Islamin, vrasja e njerëzve të pafajshëm në Paris, San Bernardino ose kudo tjetër në botë. Myslimanët e vërtetë e dinë që dhuna e pamëshirshme e ashtuquajtur xhihadiste shkon kundër parimeve të vërteta të fesë sonë.

Në myslimanët duhet të qëndrojmë përpara atyre që Islamin e përdorin si mjet për agjendat e tyre personale. Ata kanë tjetërsuar shumë në lidhje me mësimet e Islamit. Myslimanët e vërtet, e dinë, ose duhet ta dinë se është kundër fesë sonë tentimi për ta imponuar tek të tjerët.

Duke folur si dikush që kurrë nuk ka qenë i akuzuar për korrektësi politike, unë besoj se liderët tonë politik duhet të përdorin pozitën e tyre për të sjell mirëkuptim rreth fesë islame dhe të qartësojnë se vrasësit e devijuar kanë pikëpamjet e njerëzve të çoroditur, e që ky nuk është Islami i vërtet”, ka shkruar Muhammad Ali.

Publikuar: 11.12.2015 | 20:40
Lexuar: 1832 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime