E shtunë, 15.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Te dardha gjendet një lloj fibre, e njohur si lignina, e cila shton praninë e ujit i cili lehtëson jashtëqitjen. Për këtë arsye dardha është shumë e mirë për gjithë ata që kanë probleme me jashtëqitjen.
E mirë për tretjen
Dardha është një prej frutave shumë të rëndësishme për organizmin tonë. Një ndër vetitë kryesore të dardhës është se mban nën kontroll kolesterolin, duke e larguar kolesterolin e keq nëpërmjet jashtëqitjeve.

Te dardha gjendet një lloj fibre, e njohur si lignina, e cila shton praninë e ujit i cili lehtëson jashtëqitjen. Për këtë arsye dardha është shumë e mirë për gjithë ata që kanë probleme me jashtëqitjen.

Gjithashtu dardha favorizon edhe procesin e tretjes. Ajo po ashtu është dëshmuar edhe si parandaluese e gripit dhe ftohjes.

Publikuar: 12.01.2016 | 20:46
Lexuar: 1981 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime