E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Pesë herë i nominuar për Oscar, dy herë fitues i çmimit të madh, De Niro do të marrë Çmimin e parë të këtij Festivali për Arritje jetësore, për kontributin e tij në kinematografi në mbarë botën.
Robert De Niro pjesë e Festivalit të Filmit në Sarajevë
Aktori i madh Robert De Niro do ta bëjë hapjen e Edicionit të 22-të të Festivalit të Filmit në Sarajevë, i cili nis me 12 gusht deri me 22 gusht, me filmin “Taxi Driver”.

Pesë herë i nominuar për Oscar, dy herë fitues i çmimit të madh, De Niro do të marrë Çmimin e parë të këtij Festivali për Arritje jetësore, për kontributin e tij në kinematografi në mbarë botën.

“Jemi të lumtur që De Niro është i pari që e merr këtë çmim nga ne. Ka disa vite që e kemi dashur De Niron në festivalin tonë, dhe tash jemi të ekzaltuar me lajmin që ai vjen” thotë drejtori i Festivalit – Mirsad Purivatra.

Aktori gjatë festivalit po ashtu do të flasë edhe në programin “In Conversation”, për audiencën dhe për gazetarët që këtë vit përcjellin festivalin.

Çmimin Zemra e Sarajevës në të kaluarën e kanë fituar Angelina Jolie, Steve Buscemi, Benicio Del Toro, Jafar Panahi, Danis Tanovic etj./KultPlus

Publikuar: 08.08.2016 | 16:48
Lexuar: 1700 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime