E shtunë, 15.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Policia seber ka konfiskuar rreth 300 kilogramë kokainë dhe droga të tjera dhe ka zbuluar shtatë laboratore të drogës në Serbi dhe Gjermani.
Policia serbe dhe gjermane kanë arrestuar 30 trafikantë të drogës


Policia e Serbisë në operacione të përbashkëta me policinë gjermane, për 13 muaj kanë arrestuar 30 trafikues dhe shpërndarës të drogës.

Kështu ka njoftuar sot ministri i Brendshëm serb, Nebojsha Stefanovic.

Policia seber ka konfiskuar rreth 300 kilogramë kokainë dhe droga të tjera dhe ka zbuluar shtatë laboratore të drogës në Serbi dhe Gjermani.

Stefanovic ka shtuar se vlera e drogës së konfiskuar vlerësohet të tjerë 20 milionë euro, ndërkaq gjatë këtyre operacioneve, policia ka gjetur armë dhe para.

“Ky është një shembull i bashkëpunimit në mes të policisë serbe dhe gjermane”, ka thënë Stefanovic.

“I është dhënë një goditje e madhe karteleve të drogës”, ka shtuar tutje ai.

Në mesin e të dyshuarve është edhe lideri i fansave të një klubi futbolli të Beogradit, ka njoftuar ministri Stefanovic. Ndërkaq, ka shtuar se edhe tre të dyshuar të tjerë janë akoma në arrati.

Në shtetin fqinj, në Mal të Zi, autoritetet kanë arrestuar nëntë anëtarë të një bande kriminale që dyshohet se qëndron prapanjë vale të vrasjeve të kryera së fundmi në qytetin e Kotorrit.

Shtatë të dyshuar të tjerë janë akoma në arrati, ka thënë Zyra e Prokurorit në Mal të Zi. Të dyshuarit po përballen me akuza për kontrabandim, armëmbajtje pa leje dhe abuzim të pushtetit.

Publikuar: 15.09.2016 | 13:26
Lexuar: 1700 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime