E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Bekim Nuhija ka konfirumar edhe pjesëmarrjen e tij në turneun e madh të karatesë me datën 29 tetor, në Alabama të ShBA-së, ku do të marrin pjesë mbi 700 mjeshtër të karatesë nga Azia, Europa, Amerika. “Edhe kësaj radhe nuk do të mungon Flamuri komëbatarë shqiptar” tha ai.
ARBIN NUHIJA PREZANTOHET ME SHQIPONJËN DY KRENARE
Në Rottendorf të Gjermanisë mbahet edicioni I 7-të “European Open Champioship-2016”


Në organizim të Qendrës për artet marciale “Keichu Do Karate” në Rottendorf, që drejtohet nga mjeshtri i këtij sporti Bekim Nuhija me 8 tetor të ëktij viti do të mbahet edicioni i shtatë me radhë “European Open Champioship-2016” kampionati i hapur i Europës 2016.

Ajo që ishte evidente në edicionin e shtatë turneu i hapur evropian do të marrin pjesë 40 klube me mbi 350 karatesitë nga disa vende te botës si nga e gjithë Gjermania Austria, Franca, Belgjika , Zvicra, Turqia, Japonia, Koreja, SHBA dhe disa vende tjera.

Pos vend eve të përmendura në këtë turnir prestigjioz do të valvitet edhe Flamuri Kombëtarë Shqiptarë pasi këtu do të merë pjesë edhe karatesiti shtatë vjecar nga Recani i Gostivari, Arbin Nuhija me optimizëm të madh pretë që të prezantohet denjësisht në këtë turnir .“Jam I bindur se ai do të dëshmohet me ciësitë e veta sportive dhe do të ngjitet në podium duke e ngritur lartë Flaumrin Kombëtar Shqiptar” tha organizatori Bekim Nuhija, i cili do të jetë pjesëmarrës edhe me klubin e tij Keichu-Do Karate.

Bekim Nuhija ka konfirumar edhe pjesëmarrjen e tij në turneun e madh të karatesë me datën 29 tetor, në Alabama të ShBA-së, ku do të marrin pjesë mbi 700 mjeshtër të karatesë nga Azia, Europa, Amerika. “Edhe kësaj radhe nuk do të mungon Flamuri komëbatarë shqiptar” tha ai.

Ndryshe Bekim Nuhija për të gjithë pjesëmarrësit në këtë manifestim të madh sportiv do të ndanë Kupa, medalje dhe diploma./sh.s./

Publikuar: 03.10.2016 | 13:19
Lexuar: 1981 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime