E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Përfaqësuesja e trajnerit Bunjaku humbi 0-6 përballë “dalmatëve”, në një ndeshje ku skuadra mike dominoi totalisht dhe nuk e vuri asnjëherë në diskutim 3-pikëshin.
Kosova bëri një lojë të mrekullueshme, humbja është normale nga Kroacia

Kosova nuk mundi dot të lërë shenjë në derbin ballkanas ndaj Kroacisë, në një sfidë të luajtur në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës, apo siç konsiderohet “shtëpia” e tyre e dytë.

Plot 3 gola pësoi porta e Samir Ujkanit gjatë 45-minutave të para, e si për ironi të fatit nga i njëjti autor. Avantazhi i kroatëve erdhi që në minutën e 6 me Mario Mandzukiç. Sulmuesi i Juventusit u zhbllokua pas 16 muajsh me fanellën e Kroacisë, por nuk u mjaftua me kaq. Rrjeta e dytë e “dalmatëve” erdhi pa kaluar gjysmë ore lojë, me të njëjtin autor.

Prapavija e Kosovës dështoi në mbulimin e bomberit edhe në rastin e golit të tretë, por zëvendësimi i Mandzukiç, gjithsesi nuk e ndali goleadën e “dalmatëve”. Goli i katërt i Kroacisë erdhi nga Mitroviç në minutën e 68. Për të mbyllur mbrëmjen për t’u harruar të ekipit të Bunjakut, menduan lojtarët kroatë Perisiç e Kaliniç, të cilët shënuan golat e pestë dhe të gjashtë, për të mbyllur epilogun e hidhur në Shkodër.

Publikuar: 07.10.2016 | 10:12
Lexuar: 1217 herë