E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Reprezentacioni i Maqedonisë në ndeshjen vendimtare shënoi fitore të sigurtë kundër Skocisë 2-0. Autor të golave ishin Kire Markovski në minutën e 18 dhe Enis Bardhi në minutën e 22-të të pjesës së parë.
Suksesi historik i  futbollit në Maqedoni
FUTBOLL: REPREZENTACIONI U-21, SHËNOI SUKSES HISTORIKPërfaqësuesja e Maqedonisë U21, shënoi suksesin historik duke u kualifikuar në kampionatin europian Poloni 2017.

Reprezentacioni i Maqedonisë në ndeshjen vendimtare shënoi fitore të sigurtë kundër Skocisë 2-0. Autor të golave ishin Kire Markovski në minutën e 18 dhe Enis Bardhi në minutën e 22-të të pjesës së parë.

Në ndeshjet tjera të grupit të tretë u arritën këto rezultate Islanda – Ukraina 2-4, Irlanda Veriore – Franca 0-3. Maqedonia me 6 fitore 2 barazime dhe me vetëm 1 disfatë grumbulloi 21 pikë dhe mbeti e para në tabelën e Grupit të 3-të, para Francës me 20 pikë dhe Islandës me 18 pikë të grumbulluara.


Publikuar: 11.10.2016 | 22:13
Lexuar: 1325 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime