E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Epiqendra e tërmetit ka qenë në pjesën lindore të zonës epiqendrore të Shkupit, ndërsa në Shkup dhe në rrethinë është ndjerë me intensitet prej 4 dhe 5 ballësh sipas shkallës Makrosizmike Evropiane
Tërmet u ndje në Shkup dhe në rrethinë


Një tërmet me magnitudë prej 2,6 ballësh sipas shkallës së Rihterit u ndje sot paradite në orën 11 e 39 minuta në Shkup dhe në rrethinë, njoftoi Opservatori Sizmologjik pranë Fakultetit Matematikoro-Natyror në Shkup.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në pjesën lindore të zonës epiqendrore të Shkupit, ndërsa në Shkup dhe në rrethinë është ndjerë me intensitet prej 4 dhe 5 ballësh sipas shkallës Makrosizmike Evropiane.

Publikuar: 12.10.2016 | 12:41
Lexuar: 8180 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime