E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Mes emrave që ishin të pranishëm në ndeshjen për Paqën spikasnin ata të Maradona-s, Ronaldinho-s, Zambrotta-s, Totti-t apo dhe Juan Sebastian Veron.
Sherr në ndeshjen e paqes, Maradona përplaset me Veron
Roma u bë arena e një ndeshjeje miqësore e organizuar nga Papa Françesku.

E cilësuar si sfida për Paqën, në këtë përballje morën pjesë disa prej emrave më të njohur në historinë e futbollit botëror që ishin ndarë në dy skuadra; Ekipi Blu dhe Ekipi i Bardhë, sfide kjo e përfunduar 4-3 për Blutë.

Mes emrave që ishin të pranishëm në ndeshjen për Paqën spikasnin ata të Maradona-s, Ronaldinho-s, Zambrotta-s, Totti-t apo dhe Juan Sebastian Veron.

Megjithatë jo gjithçka shkoi qetësisht në këtë ndeshje dhe kjo për shkak të Diego Armando Maradona-s dhe Veron. Në fundin e pjesës së parë dy argjentinasit u përfshinë në një debat të ashpër ku nuk munguan fyerjet, ndërsa ishin duke shkuar në dhomat e zhveshjes.

Për sa i përket kronikës së ndeshjes golat për Ekipin Blu u shënuan nga Di Natale, Totti, Burdisso dhe Cavenaghi, ndërsa autorët e golave për skuadrën e Bardhë ishin Kanoute, Bojan Krkic dhe Hernan Crespo.

Publikuar: 13.10.2016 | 15:10
Lexuar: 1985 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime