E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

“Përkundrazi, do ta pengonte sikur t’ia ndërprisja gjirin gjatë kohës që flisja”, ka thënë nëna ajo.
Islandë - Deputetja ushqen me gji foshnjën gjatë fjalës në parlament

Deputetja e Parlamentit islandez Unur Bra Konradsdotir ka mbajtur fjalim duke i dhënë gji foshnjës së vet, gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë.

Deputetja ka thënë se të ushqesh fëmijën me gji është gjëja më e natyrshme në botë.

Unur Bra Konradsdotir, e cila i përket të djathtës, Partisë për Pavarësi i ka thënë se fjalimi i saj nuk e pengoi foshnjën.

“Përkundrazi, do ta pengonte sikur t’ia ndërprisja gjirin gjatë kohës që flisja”, ka thënë nëna ajo.

Mediet islandeze kanë raportuar se kjo ka ndodhur për herë të parë në historinë e këtij vendi.

Publikuar: 13.10.2016 | 16:20
Lexuar: 8509 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime