E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Kulla në portin e Dubai Creek do të kushtojë 1 miliard dollarë dhe do të ofrojë pamje 360 gradë të qytetit.
Dubai nis ndërtimin e kullës më të lartë në botëDubai ka nisur ndërtimin e gradaçelës që do të kalojë edhe lartësinë e të famshmes Burj Khalifa, që është aktualisht ndërtesa më e lartë në botë.

Kulla në portin e Dubai Creek do të kushtojë 1 miliard dollarë dhe do të ofrojë pamje 360 gradë të qytetit.

Një zëdhënës tha se ndërtesa më e lartë në botë do të jetë gati në vitin 2020.

Sheiku Mohamed Bin Rashid Al-Maktoum, tha se qindra punëtorë do të jenë të gatshëm që nga e hëna e javës tjetër për ta ndërtuar gradaçelën.

Sipas deklaratave të bëra, thuhet se kulla do t’i kalojë 828 metrat. Megjithatë lartësia ekzakte nuk është bërë ende e ditur.
Dubai nis ndërtimin e kullës më të lartë në botë
Dubai nis ndërtimin e kullës më të lartë në botë
Dubai nis ndërtimin e kullës më të lartë në botë
Dubai nis ndërtimin e kullës më të lartë në botë

Publikuar: 13.10.2016 | 16:26
Lexuar: 8655 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime