E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në kampionatin e ri në kategorinë e meshkujve do të garojnë tetë ekipe: KV Shutova, KV Liria, KV Strumica, KV Vardari, KV Probishtipi, KV Boreci, KV Leshka dhe KV Studenti, ndërkaq në kategorinë e femrave gjithashtu garojnë tetë ekipe: KV Universiteti i Tetovës, KV Bamikori, KV Janta Volej, KV Makedonija Maks, KV Nakovski Volej, KV Studenti Shtip, Pelisteri Volej dhe KV Kumanova.
KAMPIONATI I RI NIS MË 5 NËNTOR
VOLEJBOLL


Kampionati i ri i volejbollit 2016/17, në kategorinë e meshkujve dhe atë të femrave do të filloj më datën 5 nëntor. Kështu kanë vendosur drejtuesit e Federatës së Volejbollit të Maqedonisë në mbledhjen e përbashkët me përfaqësuesit e klubeve që u mbajtë në Shkup.
Në kampionatin e ri në kategorinë e meshkujve do të garojnë tetë ekipe: KV Shutova, KV Liria, KV Strumica, KV Vardari, KV Probishtipi, KV Boreci, KV Leshka dhe KV Studenti, ndërkaq në kategorinë e femrave gjithashtu garojnë tetë ekipe: KV Universiteti i Tetovës, KV Bamikori, KV Janta Volej, KV Makedonija Maks, KV Nakovski Volej, KV Studenti Shtip, Pelisteri Volej dhe KV Kumanova.


Në xhiron e parë në kategorinë e meshkujve takohen:
Strumica – Liria,
Boreci – Shutova,
Leshka – Probishtipi,
Vardari – Studenti

Në kategorinë e femrave takohen:
Kumanova- Makedonija Maks,
Universiteti i Tetovës – Pelisteri Volej,
Nakovski Volej – Studenti
Bamikorri – Janta Volej





Publikuar: 28.10.2016 | 12:42
Lexuar: 8302 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:















Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime