E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

“Pata një paraqitje të shkëqyeshme dhe fitova të gjitha trofet që duhet fituar. Fitova cmimin Kampion i madh që mund të them se është sukses i karrierës time. Jam tepër krenar u ngjita në piedestalin më të lartë me Flamurin Kombëtarë Shqiptarë. Isha shqiptari vetëm ndaj edhe jam krenar që i fitova të gjitha trofet në një konkurrencë me mjeshtrit e karatesë më të miër në botë”
SHKËLQEN BEKIM NUHIJA, FITON TROFEUN GRAND CHAMPIONS
ALABAMA SHBA
SHKËLQEN BEKIM NUHIJA, FITON TROFEUN GRAND CHAMPIONS


Në Alabama të SHBA-ve u mbajt edicioni i 47-të me radhë i karatesë. Të pranishëm kësaj radhe ishin 679 karateistë më të mirë nga të gjitha vendet e botës. Shqiptarët kësaj radhe u prezantuan nga mjeshtri i sporteve marciale Bekim Nuhija nga Recani I Gostivarit i cili ka shkëlqyer në këtë turnir duke fitiuar trofeun Kampioni i Madh (Grand Champions), si dhe dy vende të para në disiplinat Kik Boks dhe Lufta me armë, ndërsa në Kata doli i dyti.

“Pata një paraqitje të shkëqyeshme dhe fitova të gjitha trofet që duhet fituar. Fitova cmimin Kampion i madh që mund të them se është sukses i karrierës time. Jam tepër krenar u ngjita në piedestalin më të lartë me Flamurin Kombëtarë Shqiptarë. Isha shqiptari vetëm ndaj edhe jam krenar që i fitova të gjitha trofet në një konkurrencë me mjeshtrit e karatesë më të miër në botë” deklaroi për Bekim Nuhija.
Bekim Nuhija 1
Bekim Nuhija 3
Bekim Nuhija 2
Bekim Nuhija 4

Publikuar: 31.10.2016 | 23:02
Lexuar: 8733 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime